Solana (SOL), 100 dolar seviyesini korumayı başarabilecek mi?

Boğaların mücadelesi kaldığı yerden devam ederken SOL fiyatı önümüzdeki dönem için yatırımcıları umutlandırıyor.

SOL fiyatı, bugün yeniden 100 doların üzerine yükseldi. Varlık, yıl başından beri birkaç kez 100 dolara dokunmayı başarsa da her defasında reddedilerek 80-90 dolar bandına geri döndü.

Teknik sinyaller, bu defa işlerin tersine dönebileceğini gösteriyor.

SOL, 100 doların üzerinde kalıcı olabilir mi?

SOL, yılın ilk günlerindeki 115 dolar seviyesinin altında yer alıyor. Bununla birlikte mevcut ivme, trendin tersine dönme ihtimalini gözler önüne seriyor.

Günlük grafikteki göreceli güç endeksi (RSI), şu anda 50-60 seviyesinde yer alıyor. SOL’un yer aldığı yer aşırı alım ve aşırı satım koşullarını kapsamıyor. Bu, bir süre devam eden konsolidasyonun ardından yukarı yönlü bir momentumun meydana gelebileceği anlamına geliyor.

solana

Argümanı destekleyen bir başka etmen de 200 günlük hareketli ortalamanın (MA), 47 seviyesinde yer alması oldu. Mevcut fiyat seviyesinden yüzde 100 oranında daha düşük olan bu seviye, varlığın uzun vadeli potansiyelinin yüksek olduğunu gösterdi.

SOL’un geçtiğimiz aralık ayından beri yer aldığı alçalan kanaldan çıkması da varlığın gidişatı adına en olumlu gelişmelerden bir tanesi oldu. Bu kanal, düşüş yönlü bir fiyat baskısını temsil ediyordu.

Alıcılar, SOL’u daha yükseğe çıkarabilmesi halinde bir sonraki hedef 115 dolarlık direnç seviyesinin test edilmesi olacak.

SOL, yazı kaleme alındığı sırada, CoinMarketCap verilerine göre 100,88 dolar üzerinden işlem görüyor.

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu