Şirket, SEC-Binance Davasına Müdahale Ediyor!

2018’de ABD Merkez Bankası Fed’e açtığı dava ile ünlenen “Eeon”, SEC ve Binance arasındaki yasal mücadeleye dahil oluyor. Tüzel kişilik, müşterilerin çıkarlarını savunmak üzere hamle yapacak.

“Eeon”, SEC ve Binance davasına müdahale etti

Columbia Bölgesi Bölge Mahkemesinde yapılan dosyaya göre Eeon, SEC davasına mücadele etmek için dilekçe verdi. Şirket, SEC ve Binance davasının kullanıcılara, yatırımcılara ve çalışanlara zarar verdiğini öne sürüyor:

Mahkeme tarafından 17 Haziran 2023 tarihinde yayınlanan Kararında “Müşteriler” olarak tanımlandığımız için bu konunun uygun taraflarıyız. Binance ve yan kuruluşları tarafından tutulan kripto paraların hissedarları, yatırımcıları ve sahipleri olduğumuz için herhangi bir “Müşteri” değiliz ve çıkarlarımızın dikkate alınmadığını düşünüyoruz.

Eeon, kripto paraların menkul kıymet olmadığını savunuyor. Bunun yerine, “Bu paraları ticari olarak değerlendirmiyoruz” diyerek emtia olduğunu iddia ediyor. Yeni tür emtialar için herhangi bir düzenleme bulunmadığını ve SEC’in kripto para birimleri üzerinde herhangi bir yetkisi olmadığını ekliyor.

Eeon ayrıca Binance aleyhine de bir dizi suçlamaya yer verdi. Buna göre borsa, dava sürecinde uygun bildirimde bulunmadan para çekme işlemlerini ve kripto paralara erişimi engelledi. SEC tarafında, düzenleyiciyi yatırımcıları korumaktan daha kötü hale getirmekle suçladı. Ek olarak, mahkemeden müşterilerin platformlardaki askıya alınan “mülklerine” erişmesine izin verilmesini talep etti.

“Kara para aklama olarak değerlendirilmez”

Dosyaya göre Eeon, Binance’i kara para aklama suçlamaları karışışında savunmaya hazırlanıyor. Şirket, Binance’in fonlarını denizaşırı taşınmasının yaygın bir uygulama olduğunu öne sürüyor. Ayrıca bunların kara para aklama olarak değerlendirilemeyeceğini iddia ediyor:

Mahkeme, fonlarımızın ve cüzdanlarımızın tutulmasından ve Binance ABD’nin denizaşırı iştiraklerinden ABD’den nasıl fon sağladığından bahsediyor. Şimdi, bu tür faaliyetlerde kendi başına yasa dışı hiçbir şey olmamasına rağmen, denizaşırı fonların taşınması yaygın bir uygulamadır ve bu uygulama kara para aklama olarak değerlendirilmez.

Müşteriler Binance ve SEC’den tazminat istiyor

Eeon’a göre SEC’in net bir kanıt olmadan Binance’e dava açması müşterilerin günlük faaliyetlerini olumsuz etkiledi. ABD’li düzenleyici, 5 Haziran Binance ve Binance.US aleyhine ansız bir dava başlattı. Eeon şimdi her iki taraftan da para cezası talep ediyor. Binance ve SEC’den bileşik stopaj fonlarının günlük değerinin %20’sini veya müşteri başına günlük toplam 1. 000 dolarını geri ödemesini istiyor.

Ayrıca Binance ve SEC, eylemleri nedeniyle SEC tarafından 500 dolar ve Binance ve yan kuruluşları tarafından 500 dolar olmak üzere ceza ödeme konusunda eşit sorumluluklara sahip olacaklar.

Bu Bitcoin Borsası da Baş Kaldırdı: SEC'e İtiraz Etti!

Bu arada, Nevada merkezli tüzel kişilik “Eeon”, mahkeme davalarında 30 yıllık deneyime sahip. Şirket, özellikle 2018’de ABD Merkez Bankası Fed’in aleyhine açtığı dava ile ün kazandı.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Risk Açıklaması: Altcoinhaberi.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Altcoinhaberi.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Altcoinhaberi.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Altcoinhaberi.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Altcoinhaberi.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Altcoinhaberi.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Altcoinhaberi.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Altcoinhaberi.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Altcoinhaberi.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Altcoinhaberi.com’u bağlamaz.

Uyarı: Altcoinhaberi.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Altcoinhaberi.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Altcoinhaberi.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Sorumluluk Reddini Göster

Başa dön tuşu