Şimdi Bu Çin Coinleri İzlenmeli! – Altcoinhaberi.com

Dünya dijitalleştikçe, kripto para birimleri hükümetler, finans kurumları ve yatırımcılar için sıcak bir konu haline geldi. Bloomberg’in yeni bir raporuna göre Hong Kong, bu yönde Çin’in desteğiyle kripto para dünyasında önemli bir oyuncu olmaya çalışıyor. İşte önümüzdeki haftalarda daha fazla yatırımcı çekecek başlıca Çin coinleri…

Çin, Hong Kong’un kripto para merkezi olma hedefini sessizce destekliyor

Bloomberg’in yakın tarihli bir raporuna göre, Çin İrtibat Bürosundan yetkililer, Hong Kong’daki kripto para toplantılarına davetli konuk olarak katılıyor. Bu yetkililerin, Çin’in Hong Kong’un Asya’da bir kripto para merkezi olma hedeflerini destekleyebileceğini belirterek, kripto para birimi projelerine karşı dostane bir tavır sergiledikleri bildiriliyor.

Bu destek, Hong Kong’un Çin içindeki özel yasal statüsü göz önüne alındığında özellikle önemliydi. Şehir, Çin’in 20. yüzyılda açık piyasa operasyonlarını test etmesine benzer şekilde, kripto para birimi hizmetlerini test etmek için kendi yasal sistemini ve piyasa operasyonlarını kullanacak. Düzenlemeler ihlal edilmediği ve Çin’in finansal istikrarı tehdit edilmediği sürece, Hong Kong “tek ülke, iki sistem” çerçevesinde kendi hedeflerini gerçekleştirmekte özgürdür.

Analist: Bu 5 Altcoin İçin 'Çin Pump'ı' Geliyor!

Hong Kong, kendi kripto para kurallarını uyguluyor

Hong Kong Menkul Kıymetler ve Vadeli İşlemler Komisyonu (SFC), yatırımcıların büyük hacimli kripto para birimlerinde ticaret yapmasına izin veren planlar önererek bu hedefe yönelik adımlar attı. Teklif, yatırımcıların koruyucu önlemlere ve risk minimizasyonuna uyan lisanslı borsalarda kripto para ticareti yapabileceklerini belirtiyor. Ancak SFC, bu plana hangi kripto paraların ve tokenlerin dahil edileceğine dair bir liste henüz sağlamadı.

Sonuç olarak, Çin’in kripto paralara karşı duruşu daha net hale geldikçe, ülkedeki kripto paraların geleceğini nasıl etkileyeceğini görmek ilginç olacak. Altcoinhaberi.com olarak en son kripto rallisinin Çin hükümetinin para politikasıyla bağlantılı olduğunu aktarmıştık. Asya ülkesinden gelen tüm bu ılımlı hamlelerle, Çin bağlantılı altcoin projeleri ivme kazanıyor gibi görünüyor. İşte önümüzdeki dönemlerde takip edebileceğiniz Çin coinleri…

Pump’tan yararlanabilecek Çin coinleri

Twitter’dan Andrew Kang, kısa süre önce Çin pumpında öne çıkabilecek altcoin projelerini listelemişti. Arkasındaki ekip veya kurusunun Çin ile bağlantıları olan başlıca Çin coinleri şu şekilde:

 • Filecoin (FIL)
 • Conflux (CFX)
 • Polkadot (DOT)
 • VeChain (VET)
 • Measurable Data Token (MDT)
 • Eos (EOS)
 • Internet Computer (ICP)
 • Cortex (CTXC)
 • Klaytn (KLAY)
 • Alchemy Pay (ACH)
 • BNB Coin (BNB)
 • Cocos-BCX (COCOS)
 • Ethereum (ETH)

Ülkeler merkez bankalarının stablecoinler’ini (CBDC) çıkarmaya yönelik önemli adımlarla kripto para piyasasında volatiliteye sebep oluyor. Çin Pumpı olarak adlandırılan bir boğa piyasasından neler bekleyebileceğinizi bu yazıda ayrıntılarıyla işledik.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Risk Açıklaması: Altcoinhaberi.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Altcoinhaberi.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Altcoinhaberi.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Altcoinhaberi.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Altcoinhaberi.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Altcoinhaberi.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Altcoinhaberi.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Altcoinhaberi.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Altcoinhaberi.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Altcoinhaberi.com’u bağlamaz.

Uyarı: Altcoinhaberi.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Altcoinhaberi.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Altcoinhaberi.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Sorumluluk Reddini Göster

Başa dön tuşu