Şimdi Alınacak Yapay Zeka Coinleri Bunlar! – Altcoinhaberi.com

Kripto para piyasası geçtiğimiz yıllarda DeFi, metaverse ve NFT alanlarından etkilenmişti. Bu yılın modası ise yapay zekalar (AI) gibi görünüyor. ChatGPT gibi sohbet robotlarına yönelik ilginin artışı ve Goole, Microsoft gibi devasa teknoloji şirketlerinin buna yönelik açıklamalar yapması, yapay zekaya odaklı kripto projelerine olan desteği de gösteriyor. Kripto para veri platformu Santiment, önümüzdeki süreçte izlenmesi gereken bazı yapay zeka coinleri hakkında açıklama yaptı. İşte detaylar…

Santiment, yapay zeka coinleri için açıklama yaptı

Yakın tarihli bir Santiment analizi, bu hafta izlenecek üç kripto piyasası davranışını vurguladı. İlk iki örnek, sosyal trendler listesinin başında yer alan yapay zeka coinleri SingularityNET (AGIX) ve Fetch.ai’a (FET) odaklıydı. Ancak analiz, listenin başındaki tokenlerin genellikle iyi uzun vadeli yatırımlar olmadığı konusunda uyarıda bulunuyor. Üçüncü örnek, ağ aktivitesinde düşüş gören ancak son zamanlarda Binance’teki mevduatlarda artış gören SAND oldu.

Santiment’in analizine göre, SAND coininde bir pozisyona girmek için iyi bir zaman olabilir, çünkü para yatıranların muhtemelen kârlı olması ve token’ı satabilmeleri mümkündür. Ayrıca şu anda AI tabanlı kriptolar, piyasa değeri ve sıralaması açısından iyi performans gösteriyor, AGIX 74 ve FET 93. sırada.

AGIX ve FET’in teknik analizi nelere işaret ediyor?

Analistlere göre AGIX/USDT çiftinin 1 saatlik bir zaman diliminde teknik analizi, kripto para biriminin 50 günlük ve 200 günlük hareketli ortalamaları arasında golden cross oluşumuna işaret ediyor. Bu oluşumdan sonra fiyatta yukarı yönlü bir artış yaşadığını ortaya koyuyor. Bu geçiş, kriptoların yükseliş eğilimi için bir katalizör görevi görmekte. Ayrıca, AGIX için Göreceli Güç Endeksi (RSI) 61.39’da bulunuyor. Analiste göre bu da potansiyel bir pazar konsolidasyonu dönemine işaret ediyor.

FET için 1 saatlik grafiğin teknik analizi, önceki AI tabanlı token AGIX’e benzer işaretler gösteriyor. 50 günlük hareketli ortalama ve 200 günlük hareketli ortalama, golden cross oluşturarak FET’in fiyatında önemli bir artışa yol açtı. Bununla birlikte, Göreceli Güç Endeksi (RSI) şu anda 68.82’de, bu da FET’in mevcut direncini aşmasının ve bir sonraki hedefine ulaşmasının biraz zaman alabileceğini gösteriyor.

Sonuç olarak, AI teknolojisine olan ilginin ve kullanımının devam etmesi ve AI sektöründeki artan yatırım talebi ile birleştiğinde, 2023 yılında AI tabanlı kriptoların büyümesine katkıda bulunması bekleniyor. Yine de, önümüzdeki sürecin nelerle sonuçlanacağını yalnızca zaman gösterecek. Altcoinhaberi.com verilerine göre AGIX, şu anda yüzde 0.1’lik bir yükseliş ile 0.54 dolardan işlem görüyor. FET ise yüzde 10’luk bir düşüş ile 0.507 dolarda.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Risk Açıklaması: Altcoinhaberi.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Altcoinhaberi.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Altcoinhaberi.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Altcoinhaberi.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Altcoinhaberi.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Altcoinhaberi.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Altcoinhaberi.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Altcoinhaberi.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Altcoinhaberi.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Altcoinhaberi.com’u bağlamaz.

Uyarı: Altcoinhaberi.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Altcoinhaberi.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Altcoinhaberi.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Sorumluluk Reddini Göster

Başa dön tuşu