Shiba Inu (SHIB) yatırımcısına dikkat: Gerilim artıyor!

Shiba Inu (SHIB) yakın zamanda açık pozisyonlarında kayda değer bir artış gördü.

Memecoin‘in açık pozisyonları henüz Mart 2024’teki tüm zamanların en yüksek seviyesini kırmamış olsa da, yakında bir girişim görebilecek yükseliş eğiliminde.

Shiba Inu’nun toplam açık pozisyonu birden fazla borsada 97 milyon doların üzerine çıktı ve yılın şu ana kadarki en yüksek seviyelerinden birine ulaştı. Coinglass’ın verilerine göre SHIB’in açık pozisyonu 6 Haziran 2024 itibarıyla 97,08 milyon dolar seviyesinde bulunuyor.

Bu rakam dikkat çekici çünkü açık pozisyonlar son birkaç aydır tehlikeli seviyelerde seyrediyor. Mart 2024’te neredeyse tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 136 milyon dolara ulaşan Shiba Inu açık pozisyonları hızla düştü ve Nisan ortasına kadar değerinin yarısından fazlasını kaybetti.

SHIB memecoin kripto shiba inu

Memecoin furyası, SHIB’i ön plana çıkardı

SHIB açık pozisyonları Mayıs ayında toparlanmaya başladı ve Haziran ayının gelmesiyle birlikte açık pozisyonlar arttı. Mart ayının en düşük seviyelerinden şu anki Haziran rakamlarına kadar, Shiba Inu’nun açık pozisyonu şu anda neredeyse yüzde100 arttı ve bu da yatırımcıların ilgisinde kayda değer bir artış olduğunu gösteriyor.

Şu anda yüzde 97’nin üzerinde seyreden SHIB açık pozisyonları, tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaşmaya yüzde 60 civarında uzakta. Bunun gerçekleşme ihtimalinin, SHIB fiyatının tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaşmasında da önemli etkileri var.

shiba inu shib

Shiba Inu (SHIB) için bu istatistik neden önemli?

Shiba Inu açık pozisyonlarının yükselişi, yalnızca yatırımcı ilgisini ölçmek için değil, aynı zamanda SHIB fiyatını nasıl etkilediği açısından da önemli. SHIB açık pozisyonlarının tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaştığı Mart ayı rakamlarına baktığımızda, fiyatın da bununla birlikte yükseldiğini görüyoruz. Dolayısıyla mevcut artış aynı zamanda fiyat artışına da dönüşebilir.

Açık pozisyonlar 136 milyon dolarlık ATH’ye geri dönerse, fiyatın son kez ne kadar arttığına bakılırsa, Shiba Inu fiyatının bir kez daha 0,00004 dolara dokunduğunu ve yeni bir yıllık en yüksek seviyeye ulaştığını görebilir. Bunun nedeni Mart ayında açık pozisyonlar arttığında SHIB fiyatının iki katından fazla artmasıydı.

Ancak son 24 saatte açık pozisyonlarda küçük bir yavaşlama yaşandı ve toplamda yüzde 0,42’lik bir düşüş yaşandı. SHIB fiyatı şu anda 0,0000256 $ seviyesinde seyrediyor ve geçen hafta %4,41’lik bir düşüşü temsil ediyor.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Başa dön tuşu