SHIB Yatırımcılarına Önemli Çağrı: Paranızı Çekin!

Shiba Inu topluluğu, Shiba Inu’yu iflas eden borsaların olumsuz sonuçlarından korumak amacıyla proaktif adımlar atıyor. İçerik Pazarlama Uzmanı Lucie, bu borsaların varlıklarını satma ve kullanıcıları daha iyi bir çözüme yönlendirme eylemleri nedeniyle SHIB için endişelerini dile getiriyor.

İflas eden borsalardaki SHIB için endişeler var!

SHIB ekosistemini Twitter üzerinden yöneten Lucie, ticaret faaliyetlerindeki zorlukları paylaştı. Lucie’ye göre, iflas eden borsaların varlıklarını satması nedeniyle SHIB zarar görüyor. Bu yüzden influencer, Defi’yi kullanması öneriyor. Bu nedenle de takipçilerine tokenlarini borsaların dışına taşımalarını tavsiye ediyor.

Lucie’ye göre, SHIB holder’ları arasında hakim olan duygu, hızlı hareket etmek ve tokenleri borsalardan çıkarmak. Son veriler, alım satım faaliyetlerinin ağırlıklı olarak satın alma yönünde olduğunu gösteriyor. Ayrıca, tipik elde tutma süresinin yaklaşık 205 gün olduğunu ortaya koyuyor.

Geleneksel borsaların aksine, DEX’ler merkezi olmayan platformlarda çalışarak işlemlerin doğrudan kullanıcıların cüzdanları arasında gerçekleşmesini sağlar. Bu yüzden, borsa iflasının SHIB tokenleri üzerindeki potansiyel etkisini azaltır. CoinGecko’ya göre, şu anda toplam 24 saatlik işlem hacmi 1,74 Milyar dolar olan 458 merkezi olmayan kripto borsası var. Hacim bakımından en büyük üç DEX Uniswap V3 (Ethereum), Uniswap V3 (Arbitrum One) ve Curve (Ethereum).

Shiba Inu hareketleri ve fiyat performansı

Son gelişmelerde, sorunlu kripto para firması Voyager, birden fazla işlemde yaklaşık 350 milyar Shiba Inu parasını (yaklaşık 2,6 milyon dolar değerinde) taşıdı. Altcoinhaberi.com olarak bildirdiğimiz üzere kaydedilen en büyük işlem, sıcak cüzdandan 70 Milyar SHIB’nin (yaklaşık 537 bin dolar değerinde) taşınması olarak ortaya çıktı. İki hafta önce bir balina, 4 trilyon SHIB tokenini Shiba Staking’den kripto borsası Binance’e taşıdı. Bu da toplulukta bir tasfiye korkusuna neden oldu.

SHIB

Hatırlayacağınız üzere SHIB, 2021 boğa piyasası sırasında %10.000’in üzerinde yükseldi. Bu dönemde, popüler meme coin’i, kripto dünyasında dikkate değer bir etki yarattı. Shiba Inu, basın zamanında 0.000007565 dolar civarında işlem görüyordu. Bu arada, meme coin’i, günlük bazda %3,90 değer kaybetti. Bununla birlikte, Shiba Inu haftalık bazda yaklaşık %6 yükseliş ile yeşil bölgede duruyor. SHIB’in son 24 saatlik işlem hacmi ise yaklaşık 113 milyon dolar seviyesinde.

Shiba Inu alarm zillerini çaldırıyor!

IntoTheBlock kripto istihbarat portalı tarafından sağlanan verilere göre, büyük SHIB holder’ları son zamanlarda işlem hacimleri geçen Cuma gününden başlayarak hafta sonuna kadar uzanan önemli bir düşüş yaşadığı için endişe verici davranışlar sergiledi. Bu rakam geçen hafta başında %150 ya da 1,5 trilyon SHIB artmış olsa da, daha sonra 865 milyar token’a düştü. Endişe verici bir başka işaret de Shiba Inu token’ın net akış değerindeki düşüş. Önde gelen yatırımcıların cüzdanlarından çıkışlar girişleri aştı. Bu doğrultuda, 195,98 milyar girişe kıyasla 272,45 milyar token bu cüzdanlardan çıktı. Sonuç olarak, Shiba Inu balinalarının cüzdanlarındaki net akış ciddi bir değişim gösterdi.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Risk Açıklaması: Altcoinhaberi.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Altcoinhaberi.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Altcoinhaberi.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Altcoinhaberi.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Altcoinhaberi.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Altcoinhaberi.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Altcoinhaberi.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Altcoinhaberi.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Altcoinhaberi.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Altcoinhaberi.com’u bağlamaz.

Uyarı: Altcoinhaberi.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Altcoinhaberi.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Altcoinhaberi.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Sorumluluk Reddini Göster

Başa dön tuşu