SHIB ve Ripple Haziran Sonunda Bu Rakamlarda Olabilir!

Kripto para dünyasında 2021 yılında esen SHIB rüzgarını hatırlarsınız. Meteorik yükselmeler söz konusu olmuştu. Şimdi ise o yükselişlere hasret kaldığımız günlerdeyiz. Piyasanın haziran ayındaki performansı pek iyi değil. Ancak iki altcoin için beklentiler üst düzeyde. Yazımızın ayrıntılarına bir bakalım.

SHIB Haziran ayında yükselir mi?

Kripto para piyasası SEC’in iki büyük borsaya yönelik baskısının şoklarını henüz üzerinden atamadı. Bu bağlamda düzenleyici baskılar devam ediyor. Ancak bütün bu olumsuzluğa rağmen SHIB için bir miktar kıpırdanma söz konusu oldu. Bu bağlamda kripto topluluğu yakın gelecekte fiyatı konusunda yükseliş beklentisine içerisine girmiş durumda. Gerçekten de, kripto para izleme platformu CoinMarketCap üyelerinin verdikleri oylar, SHIB için 30 Haziran 2023’teki fiyatı konusunda oldukça iyimser olduklarını gösteriyor. 13 Haziran’da alınan verilere göre, oylama sonuçları o tarihe kadar SHIB için ortalama 0,00001111 dolarlık bir fiyata işaret ediyor.

Özellikle, yayın sırasında 2.092 oya dayanan bu tahmin gerçekleşirse, 0,000006819 dolar olan meme coin SHIB fiyatı için %62,91 yükseliş olacak. Yani fiyat 0,00000429 dolarlık önemli bir artışa imza atacak. Kripto topluluğunun son altı ayda SHIB için yaptığı tahminlerin ortalama tarihsel doğruluğunun şu anda %83,95 olduğunu belirtmek de önemli. Aslında bu, onları yapay zeka (AI) platformları tarafından sunulanlar da dahil olmak üzere diğer gelecek fiyat tahmin araçlarına geçerli bir alternatif haline getiriyor.  

XRP için olumlu rüzgar

Yükseliş beklentisi sadece SHIB için değil XRP için de geçerli. Başlangıçta önemli bir destek seviyesinin üzerinde tutundu XRP. Ancak, XRP’nin fiyatı aşağı doğru bir dönüş yaparak önemli 0,50 dolar eşiğinin altına düştü. Bu düşüş, Binance ve Coinbase gibi büyük kripto para borsalarını içeren devam eden yasal anlaşmazlıklarla aynı zamana denk geldi. Robinhood’un kısa süre önce belirli altcoinleri listeden çıkarma kararı, aşağı yönlü baskıyı artırdı. Buna göre XRP’nin fiyatının 0,48 dolara kadar düşmesine yol açtı. Ayrıca daha geniş piyasa düşüşünü yansıttı.

Ancak XRP, fiyatı hızla toparlanarak kısa bir süre için 0,52 dolar seviyesini aşarak dayanıklılığını gösterdi. Altcoinhaberi.com olarak baktığımızda ilginç bir durum söz konusu. Topluluk XRP’nin son altı aydaki performansını tahmin etmede %88,76’lık etkileyici bir tarihsel doğruluk oranına sahip. Mayıs 2023 itibariyle ise %90,49’luk yakın tarihli bir doğruluk oranına sahip. Bu durum Haziran ayında XRP için duyarlılığın olumlu olduğunu gösteriyor. Aynen SHIB için olduğu gibi. Bakalım hem SHIB hem de XRP nasıl performans sergileyecek?

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Risk Açıklaması: Altcoinhaberi.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Altcoinhaberi.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Altcoinhaberi.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Altcoinhaberi.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Altcoinhaberi.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Altcoinhaberi.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Altcoinhaberi.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Altcoinhaberi.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Altcoinhaberi.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Altcoinhaberi.com’u bağlamaz.

Uyarı: Altcoinhaberi.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Altcoinhaberi.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Altcoinhaberi.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Sorumluluk Reddini Göster

Başa dön tuşu