SHIB ve Binance CEO’sundan Türkiye Açıklaması! – Altcoinhaberi.com

Ülkemiz, 10 ilde gerçekleşen büyük depremin ardından yaralarını sarmaya çalışıyor. Türkiye yasta ve deprem ile sarsılırken vatandaşlar elinden geldiği kadar yardım etmeye çalışıyor. Haluk Levent ve Ahbap Derneği’nin MASAK izniyle kripto paralarla bağış kabul etmeye başlamasının ardından yapılan yardımların miktarı 12 saatte 50 milyon TL’yi buldu. Bu sırada, dünyanın dört bir yanından da bağışlar gelmeye devam ediyor. Bu kapsamda, kripto para alanında yakından tanınan Shiba Inu (SHIB) projesinin arkasındaki Shytoshi Kusama, Binance CEO’su gibi isimler Türkiye’deki depreme yönelik açıklamalar yaptı ve takipçilerini bağış için teşvik etti. İşte detaylar…

SHIB kurucusu Türkiye’yi destekliyor

Ülkemiz, Kahramanmaraş’ta 9 saat arayla meydana gelen 7.7 ve 7.6 büyüklüğündeki depremlerin meydana getirdiği yıkımla mücadele ediyor. Bu iki büyük depremin ardından şu ana kadar 400’ün üzerinde artçı sarsıntı yaşandı. İki deprem, 10 şehrimizi vurdu. Yetkililer, uluslararası yardımı içeren dördüncü seviye alarm verdi. Herkesin tek yürek olup elinden gelen yardımı yapmaya çalıştığı bu süreçte kripto para topluluğu da harekete geçiyor. Türkiye’de büyük bir yatırımcı kitlesi olan Shiba Inu’nun (SHIB) kurucusu Shytoshi Kusama, topluluk üyelerinden SHIB ile bağış kabul eden kâr amacı gütmeyen kuruluşlar önermelerini istedi.

Lider Shiba Inu geliştiricisi Shytoshi Kusama, kripto para balinalarının Türkiye’deki yardım çabalarını destekleyebilmesi için toplumu SHIB’i kabul eden kâr amacı gütmeyen kuruluşları önermeye çağırdı. Kusama, yakın zamanda Türkiye’yi sarsan, binlerce kişinin ölümüne ve çok sayıda kişinin yaralanmasına neden olan depremlerin ardından bu çağrıları resmi Twitter hesabı aracılığıyla yaptı. Şu anda enkaz altında kalan çok sayıda kişiyi kurtarmak için arama çalışmaları sürüyor.

Kripto para cüzdanlarına bağış geliyor

Kusama’nın açıklamalarının ardından, birkaç SHIB yatırımcısı bağış yapmakla ilgilendiğini belirtti. Ayrıca  Binance kısa bir süre önce, en çok etkilenen bölgelerde ikamet ettiği doğrulanan kullanıcılara 100 dolarlık BNB göndereceğini açıkladı. Bundan önce Binance CEO’su CZ taziyelerini göndermiş ve Binance ekibinin etkilenen bölgelere yardım etmenin yollarını aradığını açıklamıştı.

Huobi (2 milyon TL), BitFinex ve Tether (5 milyon TL) ve Bitget (1 milyon TL) dahil olmak üzere diğer birçok borsa da şimdiye kadar bağış taahhüdünde bulundu. Dün Altcoinhaberi.com olarak da bildirdiğimiz gibi Haluk Levent, Ahbap Derneği aracılığıyla, Ethereum ağı, BNB Chain ve Avalanche ağı üzerindeki üç adresi paylaştı.  

Sonuç olarak, Haluk Levent ve Ahbap Derneği’nin MASAK ile görüştükten sonra oluşturup halk ile paylaştığı kripto para cüzdanlarına yapılan bağışların miktarı yalnızca 12 saatlik bir sürede 50 milyon TL’yi geçti. Refik Anadol, Murat Pak gibi sanatçılar, BtcTurk, Bitci, Paribu gibi borsalar çeşitli yardımlar yaptı. Son olarak değinilmesi gereken bir konu, bazı dolandırıcıların bu üzücü süreci bir şekilde fırsat bilip sahte kripto para cüzdanları paylaşması. Bağış yapılırken cüzdan adreslerinin resmi kanallardan paylaşıldığına dikkat edilmeli.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Risk Açıklaması: Altcoinhaberi.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Altcoinhaberi.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Altcoinhaberi.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Altcoinhaberi.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Altcoinhaberi.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Altcoinhaberi.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Altcoinhaberi.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Altcoinhaberi.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Altcoinhaberi.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Altcoinhaberi.com’u bağlamaz.

Uyarı: Altcoinhaberi.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Altcoinhaberi.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Altcoinhaberi.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Sorumluluk Reddini Göster

Başa dön tuşu