SHIB, DOGE, LINK ve BNB: Haftaya Bu Rakamlar Bekleniyor!

Analistler, en popüler altcoin’ler için beklentilerini aktarmaya devam ediyor. Bu yazımızda, analistlerin dikkat çektiği SHIB, DOGE, LINK gibi coin’lere yönelik analizleri aktaracağız. İşte detaylar…

DOGE yatırımcıların birikim aşamasına geçiyor

Analist Aaryamann Shrivastava’ya göre Dogecoin fiyatı hafta sona ererken biraz daha düştü. Ancak hayal kırıklığı yaratan bir performansa rağmen, son birkaç gün içinde bazı olumlu gelişmeler yaşandı. Bu gelişmeler meme-coin liderinin lehine sonuçlanabilir. Dogecoin’in 0,071 dolardan işlem gören fiyatı şu anda iki ayın en düşük seviyesinde. Ancak Mart ayının en düşük seviyesi olan 0,066 dolara yaklaşıyor. Bu seviyeden bir sıçrama altcoinin toparlanmasını sağlayabiliyor. DOGE sahiplerinden bir miktar destek görmesi koşuluyla kazançları not etme olasılığı daha yüksek olacaktır.

Tesadüfe bakın ki, son birkaç gündür yatırımcılar altcoin düşmeye devam ettikçe giderek daha fazla yükseliş davranışı sergiliyor. İlk işaret, yatırımcıların giderek daha fazla meme coin arzını hareket ettirmesinden geldi. Bir tokenin el değiştirme veya adresler arasında hareket etme oranını ölçen hız, 12 Mayıs’ta altı ayın en yüksek seviyesine ulaştı. Bu da kayıpları önlemek için satılan DOGE’lerin diğer yatırımcılar tarafından da alındığını gösteriyor. Bu şekilde, sadece arz adresler arasında döndürülmekle kalmıyor, aynı zamanda satışlar da minimumda tutuluyor.

Piyasa Değeri/Gerçekleşen Değer (MVRV) oranında olduğu gibi, benzer duyarlılık sahipler arasında da gözlemlenmekte. Bu gösterge, token sahiplerinin şu anda zararda olup olmadığını veya kâr elde edip etmediğini ölçer.  DOGE söz konusu olduğunda, yüzde 10’un altına düşülmesi, çoğu yatırımcının zararla karşı karşıya olduğu ve zararlarını gerçekleştirmek yerine satış yapmaktan kaçınabilecekleri anlamına gelir. Bu bölge, toparlanma ile eş anlamlı olan fırsat bölgesi olarak da bilinmekte.  

SHIB tahmini, coin için neleri gösteriyor?

Analistlere göre Shiba Inu, yeni Twitter CEO’sunun SHIB meraklısı olduğuna dair haberlerle ralli için hazır. Haber, Twitter CEO’su Elon Musk’ın yeni CEO’nun altı hafta içinde görevi devralmasıyla birlikte şirkette başka rollere geçmeyi planladığını açıklamasının ardından geldi. Teknoloji milyarderi Altcoinhaberi.com olarak da bildirdiğimiz üzere yeni yöneticinin kimliğini açıkladı.

Duyuru, takip ettiği tek kripto para birimi hesabının Shiba Inu olduğu düşünüldüğünde, Yaccarino’nun bir kripto savunucusundan çok bir SHIB meraklısı olduğunun ortaya çıkmasıyla sonuçlandı. Buna göre SHIB Army, en yeni Twitter yöneticisinin meme coin’in ekosisteminden haberdar olduğu yönündeki spekülasyonlardan memnuniyet duyuyor. Bu nedenle analistlere göre Shiba Inu fiyatı, kritik destek seviyesini 0,00000812 dolar civarına çeviriyor. Bu kritik bölgeden bir sıçrama, meme coinin 0.00000987 dolarlık direnç seviyesini etiketlemesine neden olur. Ardından daha fazla kazanç için yolu temizler.

SHIB sonrası LINK de potansiyel bir iyileşme görecek mi?

Chainlink’in 6,6 dolardan işlem gören fiyatı, bir süredir yükseliş eğilimini sürdüren yatırımcıları sayesinde hafta sonuna doğru yüzde 4’ün üzerinde bir toparlanma kaydetti. Tanık olunan potansiyel kayıplara rağmen, LINK sahipleri arzlarını boşaltmaktan kaçtı. Bu da doğal olarak altcoin’i herhangi bir büyük düşüşten kurtardı. Ellerinde 100.000 ila 1 milyon LINK tutan cüzdanlar, fiyatın yükselişten önce yaklaşık yüzde 12 oranında düşmesine rağmen geçen hafta yaklaşık 2 milyon LINK sattı. Diğer büyük cüzdan sahipleri ve hatta bireysel yatırımcılar arzlarını kendilerine sakladı.

Ancak, analiste göre fiyat göstergeleri hala büyük ölçüde düşüş eğiliminde olduğu için yatırımcılar şimdilik büyük bir yatırım yapmaktan kaçınmalıdır. Yazının yazıldığı sırada, Göreceli Güç Endeksi (RSI) hala düşüş bölgesindeydi. 30,0 işaretinin altındaki aşırı satım bölgesinden çok uzaktaydı. Aşırı satım bölgesi iyileşmelerle eş anlamlıdır ve aynı bölgeye bir düşüş iyimserliği yeniden canlandıracaktır.

Binance’in Kanada piyasasından ayrılması, BNB’yi düşürdü

Son olarak, popüler kripto para borsası Binance’in Kanada’daki faaliyetlerini durdurması, borsanın kendi coin’i BNB’yi pek iyi etkilemedi. Duyuru, Binance Coin (BNB) fiyatlarındaki toparlanmayı azaltarak son dönemdeki yükselişi yavaşlattı. Analiste göre alıcı ivmesi artmazsa, ayılar altcoin’in kontrolünü yeniden ele geçirme şansına sahip olur. Üstelik 293,8 dolarlık destek seviyesine doğru bir düşüş eğilimi başlayablir.

Analiste göre alıcı momentumu artarsa, BNB fiyatı V şeklinde bir toparlanmayı ölçeklendirir. Sırasıyla 307,7, 314,1 ve 320,1 dolarlık 200, 100 ve 50 günlük Üstel Hareketli Ortalamalar (EMA) tarafından sunulan engelleri 328,0 dolar direnç seviyesine doğru yükselmeden önce desteğe çevirir. Günlük mum çubuğunun bu seviyenin üzerinde kararlı bir kapanış yapması düşüş tezini geçersiz kılacaktır.  Yükseliş eğiliminin yüksek olduğu bir durumda, BNB fiyatı 343,4 dolar direnç seviyesine ulaşarak yükselişini sürdürmekte. Bu, mevcut pozisyondan yüzde 10’luk bir yükseliş anlamına gelecektir.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Risk Açıklaması: Altcoinhaberi.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Altcoinhaberi.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Altcoinhaberi.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Altcoinhaberi.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Altcoinhaberi.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Altcoinhaberi.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Altcoinhaberi.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Altcoinhaberi.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Altcoinhaberi.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Altcoinhaberi.com’u bağlamaz.

Uyarı: Altcoinhaberi.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Altcoinhaberi.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Altcoinhaberi.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Sorumluluk Reddini Göster

Başa dön tuşu