Sepetinizde Var mı? Bu 3 Altcoin Trend Oldu!

Kripto endüstrisi benzeri görülmemiş bir hızla gelişirken, bilinçli karar verme için eğrinin önünde kalmak zorunlu. Her geçen gün, kripto para birimlerinin manzarasını yeniden şekillendiren yeni trendler ortaya çıkıyor. Bu bağlamda, şu anda en çok trend olan 3 altcoin projesinin fiyat performansına bir göz attık.

Patlayan meme coin’i: Pepe (PEPE)

Pepe birkaç haftadır CoinMarketCap’in trend kripto paralar listesinde bir numarada yer alıyor. Geliştiriciler, meme coin’i Matt Furie’nin çizgi film karakteri ‘Pepe the Frog’dan esinlenerek oluşturdu. Altcoinhaberi.com’dan takip ettiğiniz üzere PEPE, geçtiğimiz ay astronomik fiyat artışıyla kripto topluluğunu kasıp kavurdu.

Bununla birlikte, o zamandan beri PEPE’nin fiyatı önemli ölçüde geriledi. Ancak yine de şu anda hakkında en çok konuşulan kripto paralardan biri olmaya devam ediyor. Basın saatine göre, PEPE son 24 saatte %1 artışla 0,000001269 dolardan el değiştiriyordu. Bu arada, geçtiğimiz hafta PEPE %12’den fazla değer kaybetti. Böylece, 5 Mayıs’ta ulaştığı tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 0,00000431 dolara kıyasla %70’ten fazla düşüş yaşadı. Öte yandan, aylık bazda, PEPE’nin fiyatı %5’in üzerinde artış gösterdi.

Altcoin
PEPE 1 aylık fiyat grafiği / Kaynak: CoinMarketCap

Gündemden düşmeyen altcoin: Ripple (XRP)

LADYS, KEKE ve benzerlerinde keskin fiyat artışlarına yol açan PEPE’nin tetiklediği son trendin bir sonucu olarak, en trend kripto paralar listesine haftalardır meme paralar hakim. Ancak XRP, son zamanlarda ağ aktivitesindeki artış ve Ripple’ın ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’na (SEC) karşı yürüttüğü yasal mücadelede elde ettiği küçük kazanımlarla tetiklenen kayda değer fiyat artışlarına tanık oldu. Bunların ardından XRP, şu anda trend olan ilk 3 kripto varlık arasında yer alıyor. Bu yazının yazıldığı sırada altcoin, 0,52 dolardan işlem görüyordu. Ayrıca, gün içinde %1,8’den fazla artış kaydetti. Geçtiğimiz hafta boyunca da popüler altcoin %13’ün üzerinde önemli kazançlar elde etti.

Altcoin
XRP 1 haftalık fiyat grafiği

Kısa süre önce piyasaya girdi ve trend oldu: Sui (SUI)

Son olarak, en çok trend olan üçüncü altcoin SUI oldu. Ayrıca Sui, birkaç haftadır yerini koruyor. SUI, Mysten Labs tarafından başlatılan ve akıllı sözleşmelerin yürütülmesi için gereken süreyi kısaltmayı ve merkezi olmayan uygulamaları için ölçeklenebilirliği artırmayı amaçlayan bir platform olan Sui Network tarafından geliştirilen yerel bir token.

Mysten Labs’ı eski Facebook mühendislerinin kurduğunu belirtmek gerekiyor. SUI’yi temel Blockchain’in korunmasına ve işletilmesine yardımcı olmak için geliştirdiler. Token esas olarak işlem ve operasyonel ücretlerin ödenmesinin yanı sıra ağın doğrulayıcılarını ödüllendirmek için kullanılıyor. Basın zamanında SUI, 0,94 dolar seviyesinde işlem görüyordu. Ayrıca, son 24 saat içinde yaklaşık %1,4 oranında değer kaybetti. Bu arada, altcoin geçtiğimiz hafta %4,6’dan fazla, ay içinde ise neredeyse %80 oranında değer kaybetti.

Altcoin
SUI 1 haftalık fiyat grafiği

Önceki haftalarla kıyaslandığında, sadece PEPE en trend kripto paralar arasındaki yerini korudu. Bunun nedeni, XRP gibi daha köklü diğer kripto para birimleri önemli fiyat artışları yaşarken, yatırımcıların meme coin’lere olan ilgisinin azalması.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Risk Açıklaması: Altcoinhaberi.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Altcoinhaberi.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Altcoinhaberi.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Altcoinhaberi.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Altcoinhaberi.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Altcoinhaberi.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Altcoinhaberi.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Altcoinhaberi.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Altcoinhaberi.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Altcoinhaberi.com’u bağlamaz.

Uyarı: Altcoinhaberi.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Altcoinhaberi.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Altcoinhaberi.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Sorumluluk Reddini Göster

Başa dön tuşu