SEC’e Rağmen! Bu Ülke Yeni Kripto Para Adımını Duyurdu

Kripto para alanında yeni gelişmeler gelmeye devam ediyor. Üstelik SEC’e rağmen. Buna göre son gelişmeler Hong Kong Hükümetinden geldi. Diğer taraftan, ‘Web3 Gelişimini Destekleme Görev Gücü’nün kurulduğu ifade edildi. Ayrıca Web3 gelişimini benimseme yolunda önemli bir adım atmıştır. Maliye Bakanı başkanlığındaki bu görev gücünde kimler var? Hükümet yetkilileri ve mali düzenleyicilerin yanı sıra çeşitli piyasa sektörlerinden 15 resmi olmayan üyeden oluşuyor. Hükümet, finans, ticaret ve günlük yaşamdaki zorlukların ele alınmasında teknolojisinin potansiyelinden yararlanmayı hedefliyor.

Kripto para alanında önemli adım

Hong Kong’da yeni kurulan Web3 Gelişimini Destekleme Görev Gücü, inovasyonu teşvik etmede önemli rol üstlenecek. Ayrıca Web3 gelişiminin mega trendini benimsemede önemli bir rol oynamaya hazırlanıyor. Maliye Bakanı Paul Chan, blockchain teknolojisinin yıkıcı doğasını vurguluyor. Ayrıca aracılıktan çıkarma, güvenlik, şeffaflık ve düşük maliyet gibi özelliklerinin altını çiziyor. Uygun düzenleme ve gelişim arasında bir denge kurmayı amaçlayan Hong Kong’un hedefleri var. Buna göre, yeni uygulama modellerini keşfetme ve küresel şirketleri ve yetenekleri çekme konusunda öncülük etmeyi hedefliyor.

altın dolar bitcoin hongkong

Uluslararası bir finans merkezi ve inovasyon ve teknoloji merkezi olarak tanınan Hong Kong, gelişen bir Web3 merkezi olmaya kararlı. Hükümetin Ekim 2022’de yayınladığı Sanal Varlıkların Geliştirilmesine İlişkin Politika Beyanı var. Buna göre beyan, sanal varlıklar sektörüne yönelik politika duruşunun ve yaklaşımının açık bir göstergesi olmuştur. Kripto para piyasasından gelen olumlu tepkiler söz konusu. Hong Kong’un gelişmekte olan bu sektörün büyümesi için elverişli bir ortam yaratma kararlılığını yansıtmaktadır.

Blockchain vurgusu

Hong Kong’un Web3 Gelişimini Destekleme Görev Gücü’nü kurması, blockchain teknolojisi ve Web3’ün potansiyelinden yararlanma konusundaki kararlılığını göstermekte. Hong Kong, sektör liderleri ve profesyonellerin uzmanlığından yararlanıyor. Ayrıca kendisini Web3 inovasyonu için lider bir merkez olarak konumlandırmayı hedefliyor. Hükümetin uygun düzenlemeleri sürdürürken gelişimi teşvik etme taahhüdü var. Buna göre hamle, Hong Kong‘da Web3 için gelişen bir ekosistem oluşturma yolunda çok önemli bir adım.

Hong Kong'tan Yeşil Işık: Dev Bitcoin Borsasını Davet Etti!

Altcoinhaberi.com olarak baktığımızda blockchain’in çeşitli sektörler için kullanımının giderek yaygınlaştığını görüyoruz. Bu yaygınlaşma beraberinde yönetimlerin de buna göre adımlar atmasını zorunlu hale getirmiş durumda. Hong Kong yönetiminin bu hamlesi de yaygın kullanımın bir sonucu. Ülkeler tarafından blockchain kullanımının giderek benimsenmesi ilerleyen dönemlerde kripto paralar için daha uygun zeminler sunacak. Bu zemini hazırlayan ülkelerin avantajlı konuma geçeceği ifadeler arasında yer alıyor. Yasal zeminin hazırlığının bitmesi ülkeler için önemli. Bakalım bu alanda daha hangi yeni gelişmeler yaşanacak?

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin.  Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Risk Açıklaması: Altcoinhaberi.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Altcoinhaberi.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Altcoinhaberi.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Altcoinhaberi.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Altcoinhaberi.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Altcoinhaberi.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Altcoinhaberi.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Altcoinhaberi.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Altcoinhaberi.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Altcoinhaberi.com’u bağlamaz.

Uyarı: Altcoinhaberi.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Altcoinhaberi.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Altcoinhaberi.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Sorumluluk Reddini Göster

Başa dön tuşu