SEC Etkisi XRP’yi Sıralamada İlk 10’un Dışına İtebilir!

XRP, şaşırtan olmayan bir halde, inanılmaz derecede yükselen kripto para piyasasının ve altcoin’lerin gerisinde kalıyor. SEC’in Ripple yöneticilerine yönelik token’ın kayıtsız bir menkul değer olduğunu argüman eden suçlamaları, rastgele bir üst istikametli momentum talihine ziyan verdi.

Aynı vakitte, altcoin’in piyasa kıymetine nazaran birinci 10 kripto para ünitesi ortasında daha da aşağıya inmesine neden oldu, satıcıların XRP’yi elinden çıkarması ve öteki kripto paraların çok yüksekten uçması bu durumu daha da hızlandırıyor. Yazının yazıldığı sıradaki birinci 10 şu haldeydi:

XRP, 7. Sıraya Geriledi

XRP, uzun bir mühlet Bitcoin (BTC) ve Ethereum’un (ETH) akabinde üçüncü sırada yer alıyordu. Zaman vakit ETH’nin önüne geçti ve başka vakitlerde Tether’in gerisine düştü lakin yıldan yıla ortalama olarak bakıldığı vakit XRP yıllardır üçüncü sırada yer alıyor.

Bu sefer ise XRP, yıllardır birinci defa Binance Coin (BNB), Cardano (ADA) ve Polkadot’un (DOT) akabinde yedinci sırada yer alıyor. Altcoin, son birkaç yıldır kripto piyasası açısından aslında geride kalmıştı. Lakin bu yılın başlarında başarısız bir kopuştan sonra, artık kıyaslandığında bu gerilemenin önemli oranlara ulaştığını rahatlıkla görebiliyoruz.

XRP, bir müddettir devam eden altcoin dönemini kendi ismine başlatmak için yıl sonunda bir anda yükselmeye başlamıştı. Lakin SEC’in kripto paranın ana şirketi Ripple’ı dava etmesiyle birlikte bu yükseliş sönmeye başladı. Fiyat hareketi hem USD hem de BTC çiftlerinde geri düştü ve o vakitten beri XRP, yol boyunca birtakım koordineli pump ve dump’lara çoğunlukla yatay süreç görüyor.

XRP yatay hareketlerine devam ederken başka altcoin’ler kendi bedellerinin üzerine çıkıyor ve beş kat yükseliyor. Gitgide daha fazla kripto para yükselirken, XRP sahipleri ne olursa olsun, öbür yerlerde kar arayışı için satış yapmaya yönelebilir.

Ripple Davayı Kazanırsa Ne Olur?

Bununla birlikte, Ripple davayı nihayetinde kazanabilirse, XRP sonunda değerli bir geri dönüş yapabilir. Analistlere göre XRP, bu türlü bir durumda kripto para tarihindeki en büyük geri dönüşlerden birine sahip olabilir.

Ripple yazının yazıldığı sırada 0.54 dolardan süreç görüyordu.

Başa dön tuşu