SEC Eski Yetkilisi: Ripple’ın (XRP) Davayı Kazanma İhtimali Yüksek

Eski ABD Menkul Değerler ve Borsa Kurulu (SEC) yöneticisi Joseph Hall, Ripple’ın SEC davasını kazanma ihtimalinin yüksek olduğunu düşünüyor.

Hukuk firması Davis Polk’ün ortağı Hall, Thinking Crypto ile yaptığı yeni bir röportajda SEC davasını “oldukça şaşırtıcı” bulduğunu söylüyor. Davayı inceleyen bir yargıcın, davanın “muhtemel bir yatırımcıya ziyan vermiş üzere görünmediği” gerçeğinden etkileneceğini savunuyor:

“Jüri şunu söyleyebilir: ‘Eğer XRP bir meseleyse, 2012’den beri XRP’yi biliyorsunuzdur. Neden artık? Burada neler oluyor? ‘Bu yüzden, SEC’in XRP davasına uygun bir tercih olmayan gerçekçi bir duruşla başladığını düşünüyorum. Bu yüzden SEC’in bunu kaybetme ihtimali yüksek görünüyor.”

Hall, SEC’in Ripple aleyhindeki davasının kripto para kesimindeki genel netlik gereksinimini vurguladığını sav eden bir görüşle manşetlere çıkmıştı. Avukat, 2003-2005 yılları ortasında SEC’te siyaset yönetme misyonunda yer aldı.

Hall ayrıyeten ​​Ripple olayının SEC’in gelecekte kripto para sanayisinin düzenleme yeteneğini tehdit edebileceğini de belirtti:

“Açıkçası, bölge mahkemesinde kaybederlerse ve çözmezlerse, mutlaka itiraz edeceklerdir. Sonunda, tüm kripto para bölümünün her yerinde rastgele bir yetkiyi kullanmalarını çok zorlaştıran bir karar alabilirler. Ve bunun güzel bir şey olacağını düşünmüyorum.

Daha evvel de söylediğim üzere, ABD federal menkul değerler maddelerinin muhafaza sağlamak için tasarlandığı, burada mantıklı olabilecek birtakım çıkarlar olduğunu düşünüyorum. Bu kesimde ne cins ihtiyaçlar getirdiğiniz konusunda çok dikkatli olmalısınız.”

Başa dön tuşu