SEC Bu Kripto Para Şirketine Dava Açtı: Ponzi İddiası! – Altcoinhaberi.com

Amerika Birleşik Devletleri Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC), kripto para dolandırıcılığı iddiasıyla BKCoin’e karşı acil işlem başlattı. SEC, BKCoin ve müdürü Kevin Kang’ın 55 yatırımcıdan yaklaşık 100 milyon dolar topladığını açıkladı.

SEC’ten kripto para şirketi BKCoin’e Ponzi suçlaması

Amerika Birleşik Devletleri Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC), Miami merkezli yatırım danışmanı BKCoin Management LLC ve müdürü Kevin Kang’ın kripto para dolandırıcılık planıyla bağlantıları nedeniyle varlıklarına el koymak için acil durum davası açtı. Mali düzenleyici, 6 Mart tarihli bir basın açıklamasında, BKCoin’in 55 yatırımcıdan yaklaşık 100 milyon dolar topladığını söyledi. SEC ayrıca şunları ekledi:

BKCoin ve Kang, paranın bir kısmını Ponzi benzeri ödemeler yapmak ve şahsı için kullandı.

SEC, BKCoin’in eylemlerinin federal menkul kıymetler yasalarının dolandırıcılıkla mücadele hükümlerinin ihlali olduğunu söyledi. Mali düzenleyici, BKCoin ve Kang’ın yatırımcılarına yatırımlarının kripto varlık ticareti için kullanılacağını söylediğini iddia etti. Yatırım şirketi ayrıca ‘ayrı yönetilen hesaplar ve beş özel fon aracılığıyla’ yatırımcılar için getiri sağlama sözü verdi.

kripto para

SEC, sanıklara karşı ihtiyati tedbir ve çeşitli cezalar istiyor

Düzenleyici, BKCoin ve Kang’ın fon yapısını göz ardı ettiğini, yatırımcıların fonlarını birleştirdiğini ve yatırımcılara Ponzi benzeri ödemeler yapmak için 3,6 milyon dolar kullandığını iddia etti. Bunun yanı sıra Kang, yatırımcıların yaklaşık 371.000 dolarlık parasını zimmete geçirmekle de suçlandı. SEC’e göre Kang, parayı tatiller, spor etkinlikleri biletleri ve New York City’deki bir daire için ödemek için kullandı.

SEC, Kang’ın yatırımcıların fonlarının bu hileli kullanımını ‘üçüncü taraf yöneticiye şişirilmiş banka hesap bakiyeleri ile değiştirilmiş belgeler sağlayarak’ gizlemeye çalıştığını kaydetti. Bu arada BKCoin, herhangi bir zamanda böyle bir görüş almadığı halde ilk dört denetçiden denetçi görüşü aldığı yalanını da ekledi. SEC’in Miami ofisi bölge müdürü Eric I. Bustillo şunları söyledi:

Yatırımcılar paralarını kripto para ticareti için sanıklara emanet ettiler. Bunun yerine, sanıklar paralarını kötüye kullandılar, sahte belgeler oluşturdular ve hatta Ponzi benzeri davranışlarda bulundular. Bu eylem, kripto para arenası da dahil olmak üzere tüm menkul kıymetler sektörlerinde yatırımcıları korumaya ve dolandırıcılığı ortadan kaldırmaya yönelik devam eden taahhüdümüzü vurguluyor.

Altcoinhaberi.com olarak bildirdiğimiz üzere SEC, sanıklara karşı kalıcı bir ihtiyati tedbir, görevden alma ve hukuki ceza istiyor. Ayrıca SEC, Bison Digital LLC’nin BKCoin’den yaklaşık 12 milyon dolar aldığının iddia edildiğinin altını çizdi. SEC, mahkemenin kendisine bu firmaya karşı acil yardım davaları ve bir alıcı atanması izni verdiğini söyledi.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Risk Açıklaması: Altcoinhaberi.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Altcoinhaberi.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Altcoinhaberi.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Altcoinhaberi.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Altcoinhaberi.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Altcoinhaberi.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Altcoinhaberi.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Altcoinhaberi.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Altcoinhaberi.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Altcoinhaberi.com’u bağlamaz.

Uyarı: Altcoinhaberi.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Altcoinhaberi.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Altcoinhaberi.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Sorumluluk Reddini Göster

Başa dön tuşu