Scaramucci: 2023 yılı Bitcoin için toparlanma yılı olacak

SkyBridge Capital‘in kurucusu Anthony Scaramucci, 2023 yılının bitcoin için bir “toparlanma yılı” olacağını ve gelecek 2-3 yılda Bitcoin fiyatının 50 bin -100 bin dolar düzeyinde süreç görebileceğini söyledi.

CNBC tarafından St Moritz’de düzenlenen konferansta konuşan isimlerden biri olan Scaramuchi, “Risklerden bahsediyoruz, lakin bitcoine inanıyoruz” tabirlerini kullandı.

Aynı konferansa katılan yatırımcılardan Bill Tai ise, bitcoin fiyatında hala biraz aşağı istikametli bir hareket beklediğini söyledi. Bitcoin fiyatının buralarda taban yapması mümkünlüğü bulunduğunu söz eden Tai, fiyatın tekrar zıplamadan evvel 12 bin dolar düzeyine kadar gerileyebileceğini de vurguladı.

CoinShares baş stratejisti Meltem Demirörs ise bitcon fiyatının aşağında 20 bin-15 bin dolar, üstte ise 25 bin-30 bin dolar aralığında hareket etmesinin beklenen olduğunu söyledi.

Demirörs, “Bitcoinde çok fazla zoraki satış kaldığını düşünmüyorum. Lakin üst taraflı hareketin epeyce sonlu olduğunu düşünüyorum, zira çok fazla yeni sermaye girişi görmüyorum” dedi.

Başa dön tuşu