Sberbank Denizbank’ın satışı için tüm izinleri aldı

Rusya’nın en büyük bankası Sberbank, sahibi olduğu Denizbank’ın satışı için gerekli tüm müsaadelerin alındığını ve sürecin kısa bir mühlet içerisinde tamamlanacağını açıkladı.

Sberbank’tan yapılan açıklamada, Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu (BDDK), Denizbank’ın Emirates NBD Bank PJSC’ye zamanına ait yapılan başvuruyu onaylaması değerlendirildi.

BDDK’dan alınan onayla geriye birtakım teknik ayrıntıların kaldığının belirtildiği açıklamada, “Önemli olan gerekli tüm müsaadeler alındı. Artık sürecin tamamlanması için şirket prosedürlerine dair teknik kısımlar kaldı.” denildi.

Sürecin tamamlanmasına ait muhakkak bir tarihin verilmediği açıklamada, “Sürecin süratli bir biçimde tamamlanmasını bekliyoruz. Muhakkak bir tarihte kimi değişiklikler olabilir ve bu durum bazen olumsuzluk yaratabiliyor.” tabiri kullanıldı.

Emirates NBD ve Sberbank, Denizbank’ın paylarının yüzde 99,85’inin Emirates NBD’ye satışı konusunda 15,48 milyar TL bedel üzerinden tekrar düzenlenen kararlar çerçevesinde anlaşmışlardı.

Sberbank’tan bir müddet evvel yapılan açıklamada, satış sürecinin 2019’un birinci çeyreğinde tamamlanmasının beklendiği bildirilmişti.

 

 

 

AA

Başa dön tuşu