Savlara Nazaran Tanınan Kripto Para Ünitesi Verge (XVG) Hücuma Uğradı!

Gizlilik odaklı kripto para ünitesi Verge (XVG), bu Pazartesi günü yüzde 51’lik başarılı bir hücumun sonucu olarak 560.000 blok zincirinde yine yapılanma yaşadı.

CoinMetrics’ten Lucas Nuzzi, tweet atarak “Geçtiğimiz 200 günlük XVG süreç geçmişi yok oldu. Bu muhtemelen birinci 100 kripto para ünitesinde şimdiye kadar gerçekleşen en derin olay” sözlerini kullandı.

Coinmetrics COO’su Antoine Le Calvez isimli kullanıcı yenilenen eski blok ve şimdiki blokun görsellerini iletti.

Nuzzi’nin ve Calvez’in açıklamalarının akabinde Twitter üzerinden kripto para kullanıcıları da bu akın hakkında bilgiler sunmaya başladı. Bir kullanıcı cüzdanının boşaldığını açıkladı.

https://twitter.com/ShitcoinSloth/status/1361402335071670272

Verge, çeşitli düzeylerde özel süreçler sunan merkezi olmayan açık kaynaklı bir kripto para ünitesidir. Bunu, kullanıcıların IP adreslerini Tor ile gizleyerek ve bâtın süreçlerden yararlanarak, kullanıcılarının coğrafik pozisyonunu belirlemeyi zorlaştırarak yapar. Verge, Nisan 2018’de Pornhub tarafından benimsenen birinci kripto para ünitesi haline geldiğinde popülerlik kazandı.

XVG grubundan şimdi resmi bir açıklama gelmese de Telegram’da grupla mevzuyla ilgili tartışmaların döndüğü bildiriliyor.

https://twitter.com/etn_electroneum/status/1361421566664347650

Bir Twitter kullanıcısının paylaştığı Telegram ekran imajında XVG danışmanı AlexanDre, kaynağın bir çatal oluşturmak isteyen kimi düğümlere bağlı olduğunu belirttiğini gösterdi. Ayrıca% 51’lik bir hücum olmadığını da kelamlarına ekledi.

Başa dön tuşu