Santiment’e Göre Balinalar Bu 3 Altcoin’in Performansı Üzerinde Oldukça Etkili

Kripto tahlil firması Santiment, balinaların üç altcoin‘in performansı üzerinde kıymetli bir tesiri olduğunu söylüyor.

Yeni bir raporda Santiment, büyük ölçülerde Aave (AAVE), Kyber Network (KNC) ve 0x Protocol’ün (ZRX) bu hafta borsalara gönderildiğini ve büyük olasılıkla yüksek volatilite ve büyük satışları tetiklediğini gözlemledi.

Bir kripto balinası altcoin’leri bir borsaya gönderdiğinde, trader’lar çoklukla bireyin borsadaki varlıklarını satmaya hazırlanıyor olabileceğinden endişelenir.

Önceki gün bir Aave sahibi, bir borsaya 305 milyon dolar pahasında 828.600 token gönderdi ve hareket şimdi fiyatta büyük bir düşüş başlatmamış olsa da, Santiment transferin Aave’nin daha da düşmesine neden olabileceğinden şüpheleniyor.

Santiment, yaklaşık 26 milyon dolar pahasında 13 milyon KNC tokeni dahil olmak üzere bu Pazartesi günü borsa adresleri ortasında değerli ölçüde KNC token’ının taşındığını tespit etti. Firmaya nazaran, KNC, varlığın fiyatında “tahmin edilebileceği üzere” ani bir düşüşten evvel gerçekleşen döviz girişlerinde bir artış ve zincir içi hacimde genel bir artış gördü.

Santiment, balinaların 0x’in üst tırmanışını da bozduğunu söylüyor. Firma, varlığın piyasada 3,5 yılda şahit olduğu en büyük USD sürecinde, bir döviz adresine 44 milyon dolar pahasında 28 milyon ZRX gönderildiğini bildirdi.

Santiment, varlığın fiyat hareketinin transferin gerçekleşmesinden bu yana nispeten değişken olduğunu vurguladı.

Santiment, bu haftanın başlarında, firmanın muhakkak bir varlık için döviz girişlerindeki artışın muteber bir düşüş göstergesi olup olmadığını keşfetmek için en az 1 milyon dolarlık piyasa bedeli ile 1000 varlığın fiyat hareketlerini izlediği bir çalışma yayınladı.

Çalışmayla, kripto para ünitesi yahut token için döviz girişlerinde büyük bir artıştan sonra kripto varlıklarının ortalama %5 oranında düştüğünü bulundu.

Başa dön tuşu