Sandbox/Sebastien: Türkiye’de çok ciddi bir kripto adaptasyonu var

Davos Zirvesi’nde Bloomberg HT yayınına katılan The Sandbox’ın Kurucu Ortağı Borget Sebastien, Metaverse dünyasına ait gelecek devir beklentilerini kıymetlendirdi.

Borget Sebastien, şu anda dünya nüfusunun yarıdan fazlasının dijital çağda olması sebebiyle giderek daha fazla içeriğin online olarak tüketildiğini söyledi. Metaverse’e geçtiğimiz 18 ay içerisinde çok önemli seviyede artan bir ilginin olduğunu lisana getiren Sebastien, “Açık bir Metaverse oluşturmak gerekli ve böylelikle kullanıcılara kendi dijital datalarına büsbütün sahip olma imkânı vermemiz lazım.” dedi.

Sebastien, kelamlarına şöyle devam etti:

2022, resesyon, enflasyon, savaş derken güç bir yıl oldu. Her ne kadar zorluklar olsa da teşebbüsçüler için fırsatlar da var. Buradaki dünya önderlerinin bunu nasıl inşa edebileceğimizi konuşması gerekiyor. Online platformlar ve jetonlar için artan bir kullanım olacağını düşünüyorum. Nihayetinde ben bütün metaverse bölümlerinin çok fazla büyüme potansiyeline sahip olduğunu düşünüyorum.

“Türkiye pazarına yönelik çok heyecanlıyım”

Türkiye’deki oyun pazarı hakkında da konuşan Sebastien, “Türk pazarıyla ilgili çok heyecanlıyım. Genelde oyun pazarına çok ahenk sağladığını görüyorum. Zynga üzere firmaların olduğu büyük bir oyun kültürü var ve çok önemli bir kripto adaptasyonu da var” dedi.

Türkiye’de 8 milyon kişinin bir cüzdana sahip olduğunu ve kripto varlıklar ve jetonlarla süreç yaptığını belirten Sebastien, bu durumun kullanıcıların önemli bir halde teknolojinin yararlarını anladıkları manasına geldiğini söyledi.

Türk dizi dalına de değinen Sebastien, “Televizyon dizilerine, sinemalara ve oyunculara baktığımızda çok gelişmiş olduğunu görüyoruz. Pakistan ve Hindistan üzere yerlere de bunları ihraç ediyorlar. Bütün bunları bir ortaya getirdiğimiz vakitte Türkiye’yi çok düzgün bir pazar haline getiriyor.” sözlerini kullandı.

Başa dön tuşu