Sağlık Bakanlığı’na 12 bin sözleşmeli personel alınacak

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Twitter hesabından sıhhat çalışanlarının kamuda istihdamına yönelik paylaşımda bulundu.

Koca, “Daha evvel muştusunu verdiğimiz 29 bin 689 yeni sıhhat çalışanının kamuda istihdamına yönelik çalışmamızın birinci etabı olan 12 bin kontratlı sıhhat işçisinin atamasını gerçekleştiriyoruz. Güzel olsun.” tabirlerini kullandı.

Bakanlığın doktor, diş tabibi ve eczacı alımlarına ilaveten 29 bin 689 yeni sıhhat çalışanının kamuda istihdam edileceğini daha evvel açıkladıklarını anımsatan Koca, şunları kaydetti:

“İlk etapta 6 bin 835’i hemşire, bini ebe ve 3 bini sıhhat teknisyeni/sağlık teknikeri olmak üzere psikolog, toplumsal çalışmacı, biyolog, odyolog, çocuk gelişimcisi, diyetisyen, fizyoterapist, iş ve uğraşı terapisti, lisan ve konuşma terapisti, perfüzyonist ve sıhhat fizikçisi üzere unvanlarda ÖSYM tarafından yapılacak merkezi yerleştirme ile 12 bin kontratlı sıhhat çalışanı alınacak. Bugüne kadar olduğu üzere KPSS puanıyla yapılacak bu atamalar için ilanımız bir ay içinde yayınlanacak.”

Bakan Koca, duyuruların Sıhhat Bakanlığı İdare Hizmetleri Genel Müdürlüğü ve ÖSYM’nin internet adreslerinden takip edilebileceğini de belirtti.

AA

Başa dön tuşu