Rusya Türkiye’de ihracat ofisi açacak

Slepnev, Rus haber ajansı TASS’a yaptığı açıklamada, Türkiye ile Rusya ortasındaki ticaret hacminin geçen yıl yüzde 16 artığına işaret etti.

Türkiye’nin, Rusya için en değerli ihracat noktalarından biri olduğunu belirten Slepnev, “Türkiye ile bağlarımız stratejik. Geçen yıl yüzde 16 artan ticaret hacmimiz de bunu teyit ediyor.” diye konuştu.

Türkiye ve Rusya’nın, Firmadan Firmaya (B2B) platformu kurulmasına yönelik çalışmalarına da devam ettiğini anlatan Slepnev, “Türk ortaklarımızla bahse ait gerekli muahedeleri imzaladık. Platformun tanıtımını Rus ve Türk yetkililerin iştirakiyle INNOPROM Milletlerarası Sanayi Fuarı’nda yapmayı planlıyoruz.” dedi.

Çeşitli ülkelerde ihracat ofislerinin açılmasına yönelik çalışmaların da devam ettiğini belirten Slepnev, “Bu ayın sonuna kadar Türkiye, Çin ve Almanya’da ihracat ofisleri açmak için gerekli çalışmaları tamamlayacağız.” halinde konuştu.

Rus devletine bağlı Rusya İhracat Merkezi, güç kaynakları dışında kalan eserlerin ihracatını yapan Rus ihracatçılarına dayanak sağlıyor.

 

 

 

 

 

AA

Başa dön tuşu