Ripple’da (XRP) neler oluyor? Uçuşa geçecek mi?

Piyasanın geri çekilmesiyle değer kaybeden Ripple (XRP) yatırımcılarında endişe yarattı. Bitcoin’in (BTC) yükseliş sürecine tam olarak adapte olamayıp zayıf kalan major coin, piyasadaki düşüş ile tehlike çanlarını çaldı. Peki XRP için boğa koşusu başylayacak mı? Popüler coin’de son durum nedir?

xrp yükselen grafik

Ripple (XRP) teknik tarafta nasıl ilerliyor?

0,7442 Dolara iğne attıktan sonra düzeltme sürecine giren XRP, yalnızca birkaç gün içinde yüzde 23,5 düşüş yaşayarak 0,5690 dolara iğne attı. BTC’nin tepki almasıyla birlikte yönünü tekrardan yukarı çeviren popüler coin, şu an için 0,5916 dolardan işlem görüyor. XRP için takip edilebilecek güncel direnç seviyeleri sırasıyla 0,6260 – 0,6686 – 0,7134 ve 0,7442 dolardır. Destek seviyeleri ise 0,5787 ve 0,544-0,526 dolar aralığıdır.

xrp ripple grafik

XRP, Bitcoin karşısında nasıl duruyor?

XRP, 10 Temmuz 2023’ten bu yana BTC‘ye göre değer kaybediyor. Genellikle düzenleyici baskısı olduğu süreçlerde atağa kalkan Ripple, uzun bir süredir bu desteği göremedi. Başta SEC olmak üzere çeşitli düzenleyicilerin Ripple ile tekrardan savaşa girmesi, XRP’yi atağa kaldırıp, XRP/BTC paritesini daha iyi seviyelere getirebilir. Sürecin güncel şekilde ilerlemesi halinde XRP’nin BTC’ye oranla güçsüz duruşu devam edecketir.

XRP Ripple btc grafik

XRP’nin yükselişi için henüz yeterli ilgi yok!

Kripto endüstrisinin genel olarak iyi seyretmesine rağmen XRP’ye henüz yeterli talep gösterilmiyor. Sosyal metrikler adına çeşitli veriler sunan Google Trends’e bakıldığında XRP aramaları zaman zaman artış göstermiş olsa da bu gelişme kalıcılık sağlayamadı. Özellikle de son 10 gündeki XRP aramalarında kayda değer bir düşüş gözlemleniyor. Popüler coin’de olası bir boğa sezonu için bu metriğin en azından 75 seviyelerinin üzerinde olması gerekebilir.

XRP Ripple google trends

Başa dön tuşu