Ripple (XRP) ve SEC Davasında Neler Yaşanabilir, Dava 2023’e Kadar Uzar mı?

ABD’li avukat Jeremy Hogan, SEC ile Ripple muahedesinin mümkün senaryolarından bahsetti. Ona nazaran rastgele bir muahedeye varılmazsa, dava 2023’e kadar bile uzayabilir.

ABD’deki Hogan&Hogan hukuk ofisi avukatı Jeremy Hogan, 22 Şubat’ta gerçekleşmesi planlanan ön duruşmayla ilgili bir Youtube görüntüsünde SEC ile Ripple davasını ele aldı. Hogan, avukatlık tecrübesine dayanarak görüntüsünde tüm süreçlerin ne kadar süreceğini açıkladı. Öncelikle, Ripple ve SEC’in gönderilen dokümanlar hakkında soru sorabileceği gerçek bir tarih olan “keşif süreci”nin değerini vurguladı. Bu basamakta taraflar birbirinden karşılıklı olarak bilgi ve evrak talep edebilecek.

Hogan, SEC’in daha sonra Ripple’dan kripto paralarının detaylarını isteyeceğini açıkladı. Bu kademe sekiz ila dokuz ay içinde tamamlanacak ve her iki tarafın avukatları muahedenin sonucuna karar verecek. Her avukat sunulan evrakları inceleyecek ve davayı kazanma mümkünlüğünü belirleyecektir. Bir sonuca varılırsa, her iki taraf da bir muahedeye varabilir. Tezlere nazaran Ripple bahtını düşük görürse bu muahedeyi kabul edebilir.

2023’e Kadar Uzayabilir

Hogan’a nazaran ikinci seçenek ise keşif etabında gerçekleşebilir. Burada her iki taraf da uzlaşma sağlayabilir. Üçüncü senaryo ise tahlile ulaşılmaması ihtimali üzerine. Şayet tahlile ulaşılamazsa, olay Ekim 2021’e kadar sürebilir. “Pozitif hareket” için bir son tarih belirlenir. Lakin, 2021’in sonlarına hakikat özet bir karara varılabilir.

Son basamakta, tüm taraflar ortasında bir muahedeye varılmazsa ve kaybeden taraf öteki bir görüşme talep ederse Ripple davası 2023’e kadar uzatılabilir.

Başa dön tuşu