Ripple (XRP) Müşterisi American Express, Avustralya’daki KOBİ’ler İçin Kredi Sağlayacak

Ripple‘ın (XRP) büyük müşterisi American Express, Avustralya’daki küçük ve orta büyüklükteki işletmeler (KOBİ) için ODX ile anlaştı.

IBS Intelligence’a nazaran American Express, Avustralya’daki KOBİ’ler için ODX ile anlaştı. ODX, American Express ile birlikte KOBİ’ler için kredi sağlayacak hizmet geliştirdi. American Express işletme kartlarının sahipleri, 2021’in birinci yarısında müşterilerin davet edileceğini söyledi.

5,000-250,000 dolarlık kredilere internet ortamında müracaat yapmak mümkün olacak.

American Express Anket Yaptı

American Express, Avustrlalya’daki KOBİ’lerin işleyişini anlamak için bir anket yaptı. Anketten 2021’deki şartlara nasıl adapte olacağına dair bilgiler elde edildi. Araştırmaya nazaran, 2021’deki trendin Mart’taki JobKeeper ödemeleri ve karantinaya karşın olumlu geçeceği bekleniyor.

Korona devrinde KOBİ’ler, ayakta kalmak için kredil çekmek zorunda kaldı. American Express tarafından oluşturulan krediler, Avustralya’daki KOBİ’lerin problemlerini çözmeyi hedefliyor.

Ripple ve American Express İş Birliği

American Express, 2017’de Ripple ile ABD ve İngiltere’deki blockchain tabanlı ödemeler için iş birliği yaptı. American Express, FX International Payments ile havaleler konusunda RippleNet ile anlaştı.

Başa dön tuşu