Ripple ve SEC Duruşmasına Az Bir Süre Kala Bir Borsa Daha XRP Alım Satımını Durdurdu

Küresel kripto borsası PayBito, SEC’in Ripple’a yönelik suçlamaları ışığında XRP alım satımını askıya aldı ve bu özelliği süreksiz olarak durdurmuş oldu.

Küresel trade platformu ve kripto para borsası PayBito, SEC’in Ripple‘a karşı açtığı son davanın ışığında XRP trade özelliğini süreksiz olarak durdurdu.

Kripto borsasının alım satımı askıya alması, kullanıcıların XRP cüzdanlarına erişimini etkilemeyecek. XRP cüzdanları hala mevcut olacak ve böylelikle kullanıcıların öteki borsalara XRP göndermesine yardımcı olacak. PayBito’nun XRP ile ilgili yasal gelişmeleri izlemesi ve daha fazla bilgi geldikçe kullanıcıları buna nazaran güncellemesi olası.

Alım satımın askıya alınması hakkında konuşan PayBito Genel Müdürü Raj Chowdhury, şu sözleri kullandı:

“PayBito, kripto para üniteleri için en emniyetli ticaret platformu olma konusunda kararlılığını sürdürüyor. Kullanıcılarımıza geniş bir varlık yelpazesine geniş erişim sunmayı hedefliyoruz. Farklı coğrafyalardaki kullanıcılar için açık bir finansal sistem oluşturma misyonu güdüyoruz. XRP ticaretini askıya alma kararımız, kullanıcılarımızın güvenlik ve uyumluluk üzere faktörlere erişimini katiyen etkilemeyecek ve böylelikle XRP‘leri cüzdanlarından başka borsalara aktarmalarına imkan tanıyacaktır.”

PayBito dışında, birçok yüksek profilli borsa da son vakitlerde SEC’in davasının duyurulması nedeniyle XRP ticaretini askıya alma kararlarını açıklamıştı.

PayBito’nun alım satımın askıya alınmasını destekleme kararı büsbütün düzenleyici onayına tabi. Süreksiz olarak askıya alınan PayBito’nun XRP ticaretinin durdurulmasına ait planları, şu anda mutlaka makul yargı alanlarına dayanıyor.

Başa dön tuşu