Ripple Müşterisi Yeni Hizmetini Tanıtırken, Balinalar 230 Milyon XRP Taşıdı

Whale Alert izleme hizmeti tarafından yayımlanan datalara nazaran, son 15 saat içinde devasa büyüklükte bir XRP (230 milyon) transferi gerçekleşti. Whale Alert, anonim balinaların iki büyük süreç ile 230 milyonun biraz altında XRP taşıdığını bildirdi. Bu sayı ise 103.144.654 dolara karşılık geliyor.

XRP süreçlerini izleyen analitik web sitesi Bithomp, her iki sürecin de ABD’deki en büyük kripto para borsası olan Coinbase tarafından yapıldığını söylüyor.

Kaynak: U.Today

Geçtiğimiz haftalarda Coinbase’e, XRP satışlarından komite fiyatı almakla suçlayan ABD düzenleyici kurumu SEC tarafından dava açılmıştı. Bilindiği üzere Ripple’a Aralık ayında XRP’yi bir menkul değer olarak tanımlayan ABD Menkul Değerler ve Borsa Komitesi tarafından dava açılmıştı.

Yakın vakitte yayımlanan dördüncü çeyrek 2020 raporuna nazaran, Coinbase müşterileri XRP’lerini aktarmak ve saklamak için cüzdanlarını kullanabiliyor. Durdurulan ise yalnızca XRP alım satım süreçleri.

Ripple Dostu SCB ve Azimo Yeni Projeler Başlatıyor

Diğer taraftan Ripple dostu SCB ve Azimo, blokzinciri ve havale konusunda yeni projeler başlatıyor. Tayland’ın en büyük ticari bankası olan Tech In Asia’nın bir makalesine nazaran SCB, kripto para, DeFi ve blokzinciri teşebbüslerini desteklemek için 50 milyon dolarlık yeni bir fon başlattı.

Fon, global olarak merkeziyetsiz finans (DeFi), blokzinciri ve dijital varlıklar alanlarında çalışan şirketlere yatırım yapacak. Fonun baş yatırım sorumlusu Mukaya (Tai) Panich, klasik finansal alan ile blokzinciri dayanaklı alan ortasında güçlü paralellikler olduğuna inanıyor.

Ripple Müşterisi Azimo ile Pakistan’ın En Büyük Bankası HBL Paydaşlık Kurdu

U.Today ile paylaşılan bir basın açıklamasına nazaran, bir öteki RippleNet müşterisi olan önde gelen dijital ödeme hizmeti Azimo, Pakistan’ın en büyük ticari bankası olan HBL ile paydaşlık kurarak yeni bir dijital para transferi tahlilinin lansmanını duyurdu.

Yeni hizmet, yurtdışında yaşayan ve çalışan Pakistan vatandaşlarının Avrupa’dan, Birleşik Krallık’tan ve öteki yerlerden Pakistan’a meselesiz ve ucuz bir biçimde nakit para göndermesini sağlayacak.

Kullanıcılar, Azimo aracılığıyla bir Pakistan bankasında bulunan rastgele bir banka hesabına para gönderebilir yahut tahsil edilmek üzere HBL’nin rastgele bir şubesine havale edebilir.

Banka (HBL) 30 milyondan fazla müşteriye sahipken, taşınabilir uygulaması ise 1.8 milyonun üzerinde bir kullanıcı tabanına sahip.

Başa dön tuşu