Ripple, Kripto Para Düzenlemeleri ve Ethereum’un DeFi Hakimiyeti Hakkında Konuştu

RippleNet Genel Müdürü Asheesh Birla, fintech firmalarının 2021’de klasik bankacılık kurumlarının karşısına önemli rakipler olarak ortaya çıkacağını düşünüyor. Hatta, bir kripto para şirketinin yakında eski bir finans kurumu satın alabileceğini söyleyerek tezli bir iddiada bulunuyor. Birla, bir U.Today haberinde şunları söyledi:

“Zaman değişiyor. Bu yıl bir fintech yahut kripto para ünitesi şirketinin klâsik bir finans kurumu satın aldığını bile görebiliriz.”

Düzenlemeler Netlik Sağlayacak

Birla’ya nazaran bu, dalda yapılacak düzenlemeler ile gerçekleşecek. Ripple’ın Genel Danışmanı Stu Alderoty, kripto para ünitelerini düzenlemenin Biden idaresi için kıymetli bir bahis olacağını söylüyor:

“Etkin bir biçimde bağlantı kurmaya imkan tanıyan ve tekdüze bir formda uygulanan akıllı, yeterli düşünülmüş düzenlemeler, alanda istikrar kurmaya yardımcı olabilir ve inovasyonu hür bırakabilir ve burada, ABD’de daha fazla ana akım benimsemeye yardımcı olabilir.”

Yıllar boyunca kripto paraların düzenlemesini gerektiğini söyleyen Ripple, Aralık ayında Menkul Değerler ve Borsa Komitesi (SEC) tarafından dava edilmişti.

Ethereum’un DeFi Hakimiyeti

Geleneksel finansmanı üstlenmenin yanı sıra, Ripple’ın daha argümanlı bir maksadı var: Ethereum’un merkezyetsiz finans kesimindeki hakimiyetini azaltmak.

Ripple’ın DeFi Lideri Michael Zochowski, en büyük ikinci blokzincirinin, farklı protokollerde dağıtılan kıymetinin en az dörtte birini başka blokzincirlerine kaybedeceğini iddia ediyor:

“2021’in sonunda DeFi’de dağıtılan pahanın en az %25’inin Ethereum dışındaki ağlarda olacağına inanıyorum.”

Flare’in XRPL’ye akıllı kontratlar eklemesi, tokenizasyon ve merkeziyetsiz borsalar ile XRP, DeFi alanında değerli bir yere sahip olabilir.

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu