Ripple Fiyatı, Bu Haberlerin Ardından Güçlü Yükseliyor!

Ripple (XRP) fiyatı düşüşten toparlanarak kısa sürede %4’ün üzerinde değer kazandı. İvmenin arkasında, Blockchain şirketinin 250 milyon dolarlık yatırım haberi ve SEC davasında elde ettiği üstünlük yer alıyordu.

SEC davası Ripple’ın lehine dönüyor

XRP fiyatı, Ripple’ın SEC davasında üstünlük elde ettiğine dair raporların ardından %5e kadar yükseldi. Yazım sırasında, hafif bir düşüşle 0.4626 dolardan işlem görüyor. Bununla birlikte, Bitcoin ve Ethereum’da %1 düşüşle daha geniş kripto piyasasında nominal bir düşüşe yol açtı.

XRP geçen hafta yaklaşık %10 değer kazanarak büyük tokenler arasında en çok kazanan oldu. İvmenin arkasında SEC davası ve Ripple’ın yeni yatırım haberi yatıyor.

Hinman belgelerinden XRP lehine sonuç çıktı

Bu haftanın başlarında bir federal yargıç, SEC’in eski yetkili William Hinman’ın 2018’de Ripple’a yaptığı kripto ve menkul kıymetler konulu konuşmasına bağlı belgeleri “adli süreçle ilgili” olduğunu belirterek mühürleyemeyeceğine karar verdi.

Bu arada, Ripple CEO’su Brad Garlinghouse, kararı Twitter’dan “Şeffaflık için bir galibiyet daha!” diyerek kutladı.

Bu belgelere erişim, Ripple avukatlarının, Hinman’ın XRP’nin menkul kıymet olarak kendi sınıflandırmasını etkileyebilecek bu sonuca nasıl vardığını öğrenebileceği anlamına geliyor. Haber, yatırımcılardan tepki aldı. XRP fiyatının piyasa genelinden bağımsız %5 yükselmesine yardımcı oldu.

Ripple CEO’su uyarıyor

CNBC ile yakın tarihli röportajda Brad Garlinghouse, daha fazla kripto şirketinin ABD’den ayrılacağı konusunda uyardı. Garlinghouse özellikle, firmasının aktif olarak ülke dışında işe alım ve yatırım yapmak istediğini belirtiyor.

Ripple CEO’su, AB’deki MiCA gibi ılımlı yasaların, girişimcilerin ve yatırımcılar açısından yapıcı olacağını söylüyor. Garlinghouse’un bu yorumu, en üst düzey mali gözlemciden gelen yasal zorluklarla karşı karşıya kaldığında geldi.

Ripple’den 250 milyon dolarlık kripto yatırımı

XRP fiyatını harekete geçiren bir diğer gelişme, Blockchain şirketinin İsviçre merkezli kripto saklama şirketi Metaco’yu satın almasıydı. Altcoinhaberi.com olarak ayrıntılara bu yazıda yer verdik.

Ripple fiyatı yükselişini sürdürebilir mi?

Kripto piyasası düşmeye devam ederken, XRP haftanın en çok kazananlardan biriydi. Fakat, ABD mahkemesi SEC-Ripple olumlu haberi verene kadar XRP fiyatının durgun rotada hareket ettiğini belirtelim. Fiyat şu anda kısa soluklu ivmenin ardından piyasa geneline eşlik ediyor. Sıradaki hareketlilik, büyük oranda davadan gelecek yeni gelişmelere bağlı olacak.

Fiyat tahminlerine gelince, Changelly, 2025’in sonuna kadar 1,47 ile 1,76 dolar arasında bir aralık sağladı. Finder’ın 36 sektör uzmanından oluşan paneli, XRP’nin 2025 yılına kadar 3,61 dolara ulaşacağını tahmin etti.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Risk Açıklaması: Altcoinhaberi.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Altcoinhaberi.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Altcoinhaberi.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Altcoinhaberi.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Altcoinhaberi.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Altcoinhaberi.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Altcoinhaberi.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Altcoinhaberi.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Altcoinhaberi.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Altcoinhaberi.com’u bağlamaz.

Uyarı: Altcoinhaberi.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Altcoinhaberi.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Altcoinhaberi.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Sorumluluk Reddini Göster

Başa dön tuşu