Ripple, En İtibarlı Sertifikalardan Biri Olan SOC 2’yi Aldı! Bu Ne Manaya Geliyor?

Dijital ödeme firması Ripple, alanındaki en itibarlı güvenlik ve saklılık sertifikalarından birini alıyor.

Şirket, RippleNet Cloud hizmetinin System and Organization Controls 2 (SOC 2) sertifikasını aldığını söylüyor. SOC 2 sertifikası, RippleNet Cloud’un yüksek güvenlik, güvenilirlik ve zımnilik standardı taşıdığını gösteriyor.

RippleNet, altyapısının kaç puan alacağını kıymetlendirmek üzere bağımsız bir mali müşavir ile anlaştı. Ripple, bu puanlamanın finans kurumlarının hizmetlerini varlıklarının ve bilgilerinin korunacağına dair tam bir garanti ile benimsemesine müsaade vereceğini vurguluyor.

“Bu sertifika, RippleNet Cloud’u benimsemeyi planlayan finansal kurumların -özellikle de tipik olarak eski yazılım kullanan bankaların- bunu, çağdaş güvenlik ve zımnilik muhtaçlıklarını karşılama kelam konusu olduğunda, Ripple’ın sertifikalı, onay mührüne sahip olduğu teminatıyla yapabileceği manasına geliyor.”

Bu Ne Manaya Geliyor?

Ripple, 2020 yılının Mayıs ayında RippleNet Cloud’u piyasaya sürmüştü. Hizmet, müşterilerine çağdaş, süratli ve düşük maliyetli bir para transferi sunmayı amaçlıyor.

Başlangıcından bu yana 40 banka, Ripple’in global ödeme ağının bir modülü oldu. Ripple, RippleNet Cloud’daki süreç hacimlerinin 2020 boyunca her hafta iki katına çıktığını ve tüm Ripple süreçlerinin yarısından fazlasının artık Cloud hizmetinden geçtiğini bildirdi.

Ripple’ın bulut tabanlı tahlili, platformların daha verimli hale gelmesine ve maliyet düşürücü tedbirlerin alınması, yerleşimlerin suratının artırılması vb. dahil olmak üzere müşteriler için eserlerinin yeteneklerini genişletmesine imkan tanıyacak.

Ripple, 2021’de SOC 2 sertifikalı olması sayesinde çok daha fazla müşterinin RippleNet Cloud’a katılacağını umuyor.

Başa dön tuşu