Rekabet Kurulu, Denizbank’ın kontrolünün Emirates NBD Bank’a devrine izin verdi

Rekabet Konseyi, DenizBank ve iştiraklerinin tek denetiminin, Emirates NBD Bank PJSC tarafından devralınması sürecine müsaade verdi.

Rekabet Kurumunun internet sitesinde yer alan duyurulara nazaran, şura tarafından, Türk Havacılık ve Uzay Sanayii AŞ, Gökser Makine Güç Hortum İthalat ve İhracat Sanayi ve Ticaret Ltd. Şti., Friterm Termik Aygıtlar Sanayi ve Ticaret AŞ, Anova Arge Teknolojileri Sanayi ve Ticaret AŞ ve Gürmetal Hassas Döküm Sanayi ve Ticaret AŞ ortasında bir ortak teşebbüs oluşturulmasına müsaade verildi.

İçtaş Sürdürülebilir Güç Yatırımları AŞ ile İçtaş Yenilenebilir Güç Üretim ve Ticaret AŞ’nin ortak denetiminin, Avrupa İmar ve Kalkınma Bankası tarafından devralınması süreci de uygun bulundu.

DenizBank AŞ’nin ve iştirakleri Deniz Finansal Kiralama AŞ, Deniz Faktoring AŞ, Deniz Yatırım Menkul Değerler AŞ, Deniz Portföy İdaresi AŞ, Deniz Gayrimenkul Yatırım İştiraki AŞ, Ekspres Bilgi Süreç ve Ticaret AŞ, Intertech Bilgi Süreç ve Pazarlama Ticaret AŞ, Deniz Kartlı Ödeme Sistemleri AŞ, Denizbank Kültür Sanat Yayıncılık Ticaret ve Sanayi AŞ ve Açık Deniz Radyo ve Televizyon Bağlantı Yayıncılık Ticaret ve Sanayi AŞ’nin tek denetiminin ve Bantaş Nakit ve Değerli Mal Taşıma ve Güvenlik Hizmetleri AŞ’nin ortak denetiminin Emirates NBD Bank PJSC tarafından devralınması sürecine müsaade verildi.

Prinova Group LLC’nin tam denetiminin Nagase Holdings America Corporation tarafından devralınmasına müsaade verilmesi kararlaştırıldı.

KRC Capital B.V. ve Stichting Pensioenfonds ABP’nin ortak denetiminde olan citizenM Holding B.V.’nin paylarının bir kısmının GIC Private Limited tarafından devralınması süreci onaylandı.

Macquarie AirFinance Limited ve Macquarie AirFinance Group Limited’in ortak denetiminin Stichting Depositary PGGM Infrastructure Funds tarafından devralınmasına müsaade verildi.

Rekabet Şurası, Asav Lojistik Hizmetleri AŞ’nin tek denetiminin Kerry Logistics Central Europe GmbH tarafından devralınması sürecine müsaade verdi.

FIT Bilgi Süreç Sistemleri Servisleri Sanayi ve Ticaret AŞ’nin, HgCapital LLP’nin iştiraki olan Hg Pooled Management Limited tarafından yönetilen limited şirketler tarafından devralınması sürecine onay verilmesi kararlaştırıldı.

Rockwell Automation, Inc.’nin iştirakleri Rockwell Automation Diamond Holdings, Inc ve Rockwell Automation Diamond Foreign Holdings. Inc. ile Schlumberger Limited’in iştirakleri Schlumberger Technology Corporation, Cameron International Corporaiton ve Schlumberger B.V. tarafından yeni kurulacak olan tam fonksiyonel bir ortak teşebbüsün devralınması sürecine müsaade verildi.

Kurul, Lord Corporation ve iştiraklerinin ihraç edilmiş ve tedavülde olan paylarının Parker Hannifin Corporation tarafından, Erie Merger Sub, Inc. aracılığıyla devralınması sürecine müsaade verdi.

Emaş Plastik Sanayi ve Ticaret AŞ, Almen Dış Ticaret AŞ ile Akçe Plastik Dokuma ve Kimyevi Hususlar Sanayi ve Ticaret AŞ’nin paylarının Sumika Polymer Compounds (Europe) Ltd. tarafından devralınması süreci onaylandı.

Cougar Drilling Solutions Küresel Inc.’nin ve Cougar Drilling Solutions USA Inc.’nin tek denetimi ile çeşitli varlıkların Industrialization and Energy Services Company tarafından devralınması sürecine müsaade verildi.

Başa dön tuşu