Regülatörler Binance Ofislerinde Arama Yapıyor!

Dünyanın en büyük kripto para borsası hakkında birkaç gelişme yaşandı. Binance ofislerinin 4 Temmuz’da basıldığını iddia eden raporlar geliyor. Bu sırada borsa yetkilileri, “regülatörlerle işbirliği yaptıklarını” söylüyor.  İşte detaylar…

Binance, Avustralya’da soruşturma altında mı?

Binance Avustralya sözcüsü yaptığı açıklamada, “Yerel yetkililerle işbirliği yapıyoruz. Binance Avustralya’daki kullanıcılarımıza tam uyumlu hizmetler sunmak için yerel düzenleyici standartları karşılamaya odaklanmış durumdayız.” dedi. Bloomberg’e göre, Avustralya Menkul Kıymetler ve Yatırımlar Komisyonu (ASIC) Salı günü Binance Avustralya lokasyonlarında aramalar gerçekleştirdi. Haberde, konuya aşina olan isimsiz kişilere dayanılarak, soruşturmanın Binance’in Avustralya’da artık faaliyette olmayan türev işlemlerine yönelik devam eden bir soruşturmanın parçası olduğu iddia edilmekte.

Binance Bu 15 Altcoin İçin Önemli Duyurular Yaptı!

Binance’in temsilcisi şirketin ofislerinin aranıp aranmadığını ya da herhangi bir yerel soruşturmadan haberdar olup olmadıklarını doğrulamadı ya da reddetmedi. Haber, ASIC’in Nisan 2023’te Binance Australia Derivatives’in lisansını iptal etmesinden birkaç ay sonra geldi. Altcoinhaberi.com olarak da bilidrdiğimiz gibi bu hamle, Binance’in ülkedeki faaliyetlerinin, özellikle de perakende ve toptan müşterilerinin sınıflandırılmasının hedefli bir incelemesini takip etti.

Buna karşılık Binance, Avustralya’da “daha odaklı bir yaklaşım” tercih etti. Ülkedeki türev ticaretini kapatmayı seçti. Binance Avustralya halen spot alım satım hizmetleri sunmakta. Daha önce, Avustralyalı düzenleyiciler, şirketin Şubat ayında belirli türev pozisyonlarını aniden kapatmasının ardından Binance hakkında bir soruşturma başlatmıştı. Şirketin, yatırımcı sınıflandırmasına uyumu gerekçe göstererek, toptan yatırımcı olma şartlarını karşılamayan kullanıcıları kısıtladığı bildirilmişti.

Dev Borsa Bu 13 Altcoin'i Delist Ediyor!

Dünya çapında kripto şirketlerine karşı incelemeler artıyor

Avustralyalı yetkililer tarafından Binance’e karşı alınan önlemler, dünya çapında kripto para borsalarının karşılaştığı artan inceleme ve düzenleyici zorlukları yansıtıyor. Düzenleyiciler, borsaların özellikle kara para aklamayı önleme (AML) ve müşterini tanı (KYC) düzenlemeleri gibi alanlarda yerel yasalara uymasını sağlamak istiyor. Dünyanın en büyük kripto para borsalarından biri olan Binance, son yıllarda çeşitli ülkelerde düzenleyici işlemlerle karşı karşıya kaldı. Bu gelişmeler, borsaların uzun vadeli yaşayabilirliklerini sağlamak ve kullanıcılarının güvenini korumak için karmaşık düzenleyici ortamlarda gezinme ihtiyacını vurgulamaktadır.

Binance’in Avustralya operasyonlarına yönelik soruşturma devam ederken, şirketin yerel yetkililerle işbirliği yapması, uyumluluk endişelerini ele alma ve düzenleyici standartlar çerçevesinde çalışma konusundaki kararlılığını gösteriyor. Devam eden bu soruşturmanın sonucunun Binance’in Avustralya’daki operasyonları üzerinde etkileri olması ve ülkedeki kripto para borsaları için düzenleyici ortamı etkilemesi muhtemeldir.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin. Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Risk Açıklaması: Altcoinhaberi.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Altcoinhaberi.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Altcoinhaberi.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Altcoinhaberi.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Altcoinhaberi.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Altcoinhaberi.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Altcoinhaberi.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Altcoinhaberi.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Altcoinhaberi.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Altcoinhaberi.com’u bağlamaz.

Uyarı: Altcoinhaberi.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Altcoinhaberi.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Altcoinhaberi.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Sorumluluk Reddini Göster

Başa dön tuşu