Reddit Kurucusu Bu Altcoin’den Aldı! – Altcoinhaberi.com

Reddit’in kurucu ortağı Alexis Ohanian’ın lider altcoin Ethereum’a yönelik eski bir yatırımı ortaya çıktı. İşte detaylar…

Reddit kurucusunun altcoin yatırımı ortaya çıktı

Sosyal medya sitesi Reddit’in kurucu ortağı Alexis Ohanian’ın kripto para biriminin 2014’teki ön satışı sırasında sadece 15.000 dolar karşılığında 50.000 ETH satın aldığı bildirildi, bu da coin başına sadece 30 sente işaret ediyor. 2020’de sosyal medya devinden ayrılan Ohanian, 21 Şubat’ta Forbes’a yazdığı bir makalede, merkezi olmayan bir değer deposu fikrini kısmen çok çekici bulduğunu ve onu erken bir Ethereum kumarı oynamaya sevk ettiğini söyledi. Ohanian’ın açıklamalarında aşağıdaki ifadeler yer alıyor:

Bilinçlerinde veya kolektif tarihlerinde, özellikle bir devlet tarafından zulüm görme fikri olan herhangi bir grup insan, tek bir devlet tarafından kontrol edilmeyen bir değer saklama fikrini çok çekici kılar. Böylece, bazı yönlerden o zamanlar içime yerleşmişti ve beni bir şekilde merkezi olmayan bir para birimi fikrine açık hale getirdi.

Bu Altcoin Binance Tahtasında Rekor Kırdı

CoinMarketCap’e göre cari fiyatlarla bu yatırım, yüzde 549.589’luk bir artışı temsil ediyor ve 82.5 milyon dolar değerinde. Ohanian, el konulabilir mülkten hoşlanmadığı için, self-custody, yani “kendi kendine saklama” konusunun büyük bir savunucusudur. Kriptoyla ilgili en değerli yatırımlarından bazılarının özel anahtarlarını, hükümetlerin meraklı kollarına karşı daha savunmasız olan borsalardan uzak tutulmalarını sağlamak için yönetir. Ancak son zamanlarda, Altcoinhaberi.com olarak da bildirdiğimiz gibi, özellikle ABD’deki düzenleyicilerin odağı kripto paralarda.

Ohanian, ETH’ye “daha fazla yatırım yapabilirdi”

Ohanian, kripto para borsası Coinbase ile yaptığı bir toplantıda Ethereum’u duyduğunda, geliştiricilerin bunun üzerine nonfungible token’lar (NFT’ler) gibi çok çeşitli potansiyel olarak ele geçirilemez varlıklar oluşturma potansiyelini gördüğünü iddia etti. Sonuç olarak, ETH’ye ilk yatırımını yaptı, ancak röportajda “geriye dönüp baktığımda, neredeyse olması gerektiği kadar yatırım yapmadım” dedi. Ohanian, kriptoyla ilgili 29 girişime yatırım yapan ve benzer yatırımları finanse etmek için Şubat 2022’de 500 milyon dolar toplayan ETH ve Coinbase’deki ilk yatırımlarından elde ettiği geliri kullanarak 2020’de risk sermayesi şirketi 776’yı kurdu.

reddit 2 brett jordan unsplash bigpic 1636373724921

Ohanian’ın ayı piyasalarının yatırımcılara indirimli fiyatlarla varlık satın alma fırsatı sunduğuna dair görüşleri doğrultusunda, firma son piyasa gerilemesini kripto endüstrisinde uzun vadeli bahisler yapmak için mükemmel bir zaman olarak gördü. Firma şu anda yönetim altındaki 750 milyon doların üzerinde varlığa sahip. Ohanian, kripto para biriminin son derece volatil olmasına rağmen, “kitlesel enflasyonu görme bilincine sahip pek çok insan var” dedi. Bu da, kripto paraların değişkenliğini bu insanlar için çok daha kabul edilebilir kılıyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Risk Açıklaması: Altcoinhaberi.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Altcoinhaberi.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Altcoinhaberi.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Altcoinhaberi.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Altcoinhaberi.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Altcoinhaberi.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Altcoinhaberi.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Altcoinhaberi.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Altcoinhaberi.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Altcoinhaberi.com’u bağlamaz.

Uyarı: Altcoinhaberi.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Altcoinhaberi.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Altcoinhaberi.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Sorumluluk Reddini Göster

Başa dön tuşu