Reddit, Ethereum (ETH) Vakfı ile Paydaşlık Kuruyor!

Popüler çevrimiçi forum sitesi Reddit, dün yapılan bir duyuruya nazaran Ethereum Vakfı ile paydaşlık kuruyor.

Reddit yönetici “Jarins” tarafından r/Ethereum alt dizininde kaleme alınan bir gönderide paydaşlığın Reddit’in “blockchain’e olan bağlılığını nasıl artıracağını, Ethereum ekosistemi için ölçeklendirmeyi ve kaynakları hızlandıracağını ve topluluğa blockchain teknolojisinin bedelini ve bağımsızlığını nasıl getireceği” anlatılıyor:

“Amacımız, ölçeklendirmede kaydedilen ilerlemeyi hızlandırmaya yardımcı olmak ve Ethereum‘daki Community Points üzere büyük ölçekli uygulamaları başlatmak için gereken teknolojiyi geliştirmektir. Bu iştirak yoluyla geliştirilen ölçeklendirme teknolojisi, açık kaynaklı olacak ve herkesin kullanımına açık olacak.”

Daha evvel bildirildiği üzere Reddit, iki alt ünitesi olan r/Cryptocurrency ve r/FortNiteBR için Ethereum tabanlı token’larla deneyler yapıyor. Bu hareket, Reddit ile Vakıf ortasındaki büyüyen ilgiyi gösteriyor. Kısacası 22 farklı blockchain projesi teklifi sunuldu.

Ek olarak, gönderi, Jarins’in saflarını genişletmeye çalıştığını söylediği Reddit’in şirket içi kripto takımını vurguluyor. Jarins, mevzuyla ilgili olarak şunları söyledi:

“Şu anda merkezi olmayan internet oluşturmak isteyen olağanüstü mühendisleri işe alıyoruz. Ölçeklendirme ve blok zincirini milyonlarca kullanıcıya ulaştırma üzere şiddetli problemleri çözmekle ilgileniyorsanız, bana bir PM gönderin yahut direkt Reddit’in meslek sayfasından başvurun. Sizinle konuşmak isteriz!”

Başa dön tuşu