‘Ralli Sinyali Yandı’ Bu 4 Altcoin Herkesi Şaşırtabilir!

Kripto analisti Kelvin Munene, RNDR için bir boğa dalgasından bahsediyor. Classy Crypto ise Shibarium’la birlikte altcoin için bir pompa bekliyor. Analist Hououin Kyouma, MATIC işlem hacmindeki artışı değerlendiriyor. Son olarak, analist Kent Glory, KAVA’nın pozitif fiyat hareketini yorumluyor.

Bu altcoin için boğa sinyali yandı!

Öncü Blockchain GPU ağı Render Network, yapay zeka (AI) ve makine öğrenimi (ML) görevleri alanlarına girerek yeni bir inovasyon çağına adım atıyor. RNP-004 – Açık Hesaplama İstemcileri’nin son teklifiyle Render Network, ağın API’si aracılığıyla node’larının hesaplama gücünden yararlanmayı hedefliyor.

Bu heyecan verici gelişme kripto topluluğunda coşku yarattı. Bu da Render Token (RNDR) fiyatlarında bir artışa neden oldu. Gün içinde RNDR, dip seviyesi olan 1,96 dolardan zirve seviyesi olan 2,04 dolara yükseldi. Böylece, dikkat çekici bir boğa koşusuna tanık oldu. RNDR, şu anda 2,03 dolardan işlem görüyor. Altcoin, %3,39’luk bir artışla piyasa katılımcıları arasında yükseliş eğilimini destekliyor.

RNDR 24 saatlik fiyat grafiği / Kaynak: CoinMarketCap

RNDR için yaklaşan zorluk, 2,04 dolar direnç seviyesindeki tarihsel engelin üstesinden gelmek. Geçmişte token’ın fiyat hareketini engellediği bilinen bu seviyenin aşılması önemli bir atılım anlamına gelecek. Ayrıca, potansiyel olarak daha fazla boğa momentumunun önünü açacak.

Analist: Aylık 5 trilyon SHIB yakmak fiyatı pompalayabilir!

Classy Crypto YouTube kanalının sunucusu, Shibarium’un piyasaya sürülmesinin Shiba Inu ekosistemine önemli bir heyecan katacağına inanıyor. Shibarium’un piyasaya sürülmesi, SHIB için dalgalanma yaratabilir. Analist, Shiba Inu ekibinin önerdiği beş trilyon SHIB yakılmasını, beklenen hype’ın arkasındaki ana faktörlerden biri olarak tanımlıyor. Ayrıca, resmi Shiba Inu ekosistem pazarlama uzmanı LucieSHIB’in yorumlarına atıf yapıyor.

LucieSHIB’ye göre, yakma mekanizması, kullanıcılar Shiba Inu ağı içinde işlem yaptığında SHIB arzını azaltacak. Kullanıcılar Shiba Inu ağında işlem yaptığında Shibarium sözleşmesindeki temel ücreti kilitler. Taban ücret kilitliyken, doğrulayıcılara öncelikli ücretler ödenecek. LucieSHIB, kilitli taban ücretin bölüneceğini, %70’inin yakılacağını söylüyor. Kalan %30’unun ise ağ bakımı için ayrılacağını kaydediyor. Ayrıca, yanma sürecinin kullanıcı katılımını teşvik etmeyi hedeflediğini belirtiyor. Bu doğrultuda, ekibin her ay beş trilyon SHIB içermesini öngördüğünü belirtiyor.

Altcoin

Classy Crypto sunucusu, hedefe zaman içinde ulaşılabileceğine ve Shibarium lansmanının tüm süreci hızlandırmada önemli bir rol oynayacağına inanıyor. Shibarium’un piyasaya sürülmesinin Shiba Inu ekosisteminin uzun zamandır beklediği bir şey olduğunu söylüyor. Sunucuya göre, Sibarium lansmanı Shiba Inu için önemli bir döneme işaret edecek. Bu yüzden, SHIB’nin fiyatında önemli bir hareketi başlatması mümkün.

Bu altcoin işlem hacmi güçlü artıyor! Ne anlama geliyor?

Altcoinhaberi.com’dan takip ettiğiniz üzere Santiment’in verilerine göre, bazı altcoinler son birkaç gün içinde işlem hacminde bir artış yaşadı. Buradaki “işlem hacmi”, Blockchain’deki işlemlere dahil olan belirli bir kripto paranın günlük toplam miktarını ölçen bir gösterge. Bu metriğin değeri yüksek olduğunda, ağ üzerinde çok sayıda tokenin yer değiştirdiği anlamına gelir. Böyle bir eğilim, varlığın traderlarının şu anda piyasaya aktif olarak katıldığının bir işaretidir.

Öte yandan, düşük değerler kripto para biriminin şu anda düşük miktarda faaliyet gözlemlediği anlamına gelir. Bu tür bir eğilim, şu anda genel yatırımcılar arasında kripto paraya fazla ilgi olmadığını gösterir.

Altcoin
Görünüşe göre tüm alt gruplar bu metrikte bir artış kaydetti. | Kaynak: Santiment

Yukarıdaki grafikten, altcoin’lerin çoğunun işlem hacminin birkaç gün önce nispeten düşük değerlere gerilediğini görüyoruz. Bu da onlara olan ilginin azaldığını gösteriyor. Ancak, son birkaç gün içinde bu varlıkların gösterge değeri geri geldi. Bu da yatırımcıların bir kez daha ticarete katıldığını gösteriyor.

Grafikten, özellikle iki altcoinin metrikteki en keskin artıştan yararlandığı görülüyor. Bunlar: MATIC ve BNB. Bu durum, bu kripto paraların şu anda daha güçlü bir ilgiyle desteklendiği anlamına geliyor. Genel olarak, fiyattaki keskin hareketleri sürdürmek için yüksek miktarda hacme ihtiyaç vardır. Çünkü yüksek hacim, böyle bir hareketin oluşması için yakıt sağlayacak çok sayıda yatırımcının varlığına işaret eder.

MATIC ve BNB söz konusu olduğunda, fiyatlarındaki artış işlem hacimlerindeki artışla aynı dönemde gerçekleşti. Bu durum, bu yeni alım/satım ilgisinin en azından şimdilik alım tarafına yöneldiği anlamına geliyor. Bu son yükseliş trendiyle birlikte MATIC’in fiyatı neredeyse %9 oranında arttı. Doğal olarak, işlem hacmi önümüzdeki günlerde yüksek kalmaya devam ederse, bu yeni artışın yakın gelecekte de devam etmesi mümkün.

Altcoin

KAVA, pozitif fiyat hareketleri yayınladı, sırada ne var?

KAVA’nın fiyatı 1,06 dolar seviyesinde. Ayrıca, 24 saat içinde %5,51’lik bir kazanç elde etti. Haftalık fiyatı %11,31’lik bir artış kaydetti. Ancak KAVA’nın işlem hacmi şu anda %22,88’lik bir düşüşle 59,625,037 seviyesinde. Artan fiyat kazançları göz önüne alındığında bu beklenmedik bir durum. Azalan hacme bakıldığında, KAVA ile alım satım faaliyetlerine katılımın düşük olduğunu görüyoruz. Ayrıca, küresel piyasa Korku ve Açgözlülük Endeksi şu anda 57 seviyesinde ve Nötr’ü gösteriyor. Bu nedenle, KAVA’daki mevcut kazançların devamı soru işareti.

Ayrıca, KAVA’nın günlük grafiği, RSI’ın 62’de olduğunu ve 70’lik aşırı alım bölgesine doğru ilerlediğini gösteriyor. Böyle bir hareket, varlık aşırı alım bölgesine ulaştığında trendin aşağı yönde tersine döneceğini anlamına gelir. Dolayısıyla, yatırımcılar bugün KAVA’nın 50 günlük hareketli ortalamanın üzerindeki eğilimiyle temsil edilen yeşilimsi hareketlerden cesaret alsalar da, yakında bir düşüş trendi olasılığı göz önüne alındığında dikkatli olmalılar

Altcoin
KAVA fiyat grafiği / Kaynak: TradingView

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Risk Açıklaması: Altcoinhaberi.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Altcoinhaberi.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Altcoinhaberi.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Altcoinhaberi.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Altcoinhaberi.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Altcoinhaberi.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Altcoinhaberi.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Altcoinhaberi.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Altcoinhaberi.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Altcoinhaberi.com’u bağlamaz.

Uyarı: Altcoinhaberi.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Altcoinhaberi.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Altcoinhaberi.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Sorumluluk Reddini Göster

Başa dön tuşu