Popüler Borsa, 6 Altcoin Delist Ediyor! – Altcoinhaberi.com

Kripto para borsası Bybit, gün içinde yaptığı duyuruda 6 altcoin için delist kararı aldığını bildirdi. Spot işlemler bu tarihte askıya alınacak.

Bybit, bu altcoin projesini delist ediyor

Merkezi borsa, 10 Mart 2023 tarihinden itibaren geçerli olmak üzere, NXD/USDT, POSI/USDT, GAS/USDT, DRIV/USDT, DFL/USDT ve FIU/USDT spot işlem çiftlerini delist edeceğini bildirdi. Spot işlem çiftinin listelemesi ve bununla yapılacak alım-satım işlemleri 10 Mart’tan itibaren devre dışı kalacak. Bybit’in USDT çiftinde delist ettiği altcoin projeleri şu şekilde:

  • Nexus Dubai (NXD)
  • Position Exchange (POSI)
  • Gas (GAS)
  • DRIVEZ (DRIV)
  • DeFi Land (DFL)
  • beFITTER (FIU)

NXD, POSI, GAS, DRIV, DFL ve FIU neden delist edildi?

Bybit, 6 altcoin’in spot işlemlerini delist etme kararının belirli gereksinimleri karşılayamadıkları için aldığını bildirdi. Resmi duyuruda yer alan metne göre:

Bybit’in katı listeleme gereksinimleri, öncelikle kullanıcılarımıza mümkün olan en iyi Bybit işlem deneyimini sağlamak amacıyla oluşturulmuştur ve yukarıda belirtilen işlem çiftleri, bu gereksinimleri karşılamayı başaramamıştır. Dolayısıyla söz konusu işlem çiftlerinin listelemesi Bybit Spot işlem platformunda sonlandırılacaktır.

Bybit kullanıcıları, bu tarihlere ve talimatlara dikkat

Kripto para borsası, 10 Mart 2023 saat 09.00’dan (TSİ) itibaren geçerli olmak üzere Bybit Spot işlem platformunda yukarıda belirtilen işlem çiftleri ile alım-satım işlemleri artık desteklenmeyecek ve bekleyen tüm emirler sistem tarafından otomatik olarak iptal edilecektir.

NXD/USDT, POSI/USDT, GAS/USDT, DRIV/USDT, DFL/USDT ve FIU/USDT spot çiftleri ile işlemlerin bu tarihten önce kapatılması gerekiyor. Açık kalan işlemler “sistem tarafından otomatik olarak iptal edilecek.”

Endişe Büyüyor: Binance Destekli Bu Altcoin Çöküyor!

Para yatırma ve çekme işlemleri

NXD, POSI, GAS, DRIV, DFL ve FIU yatırma işlemleri 7 Mart 2023 saat 07.00’de (TSİ) askıya alınacak. Bu tarihten sonra yapılan yatırma işlemleri hesabınıza aktarılmayacak ve iade edilmeyecek. NXD, POSI, GAS, DRIV, DFL ve FIU çekim işlemleri 10 Haziran 2023 saat 09.00’ye (TSİ) kadar devam edecek. Herhangi bir varlık kaybını önlemek için lütfen çekim işlemlerinin durdurulacağı zamandan önce platformdan gerekli çekim işlemlerini yapın.

Altcoin fiyatları delist haberine nasıl tepki verdi?

Duyuru esnada kripto para piyasası geneli %3 civarında düşüş gösteriyordu. Nexus Dubai (NXD), Position Exchange (POSI) ve Gas (GAS) %5’in altında düşüş kaybetti. Listenin en popüler kripto para birimi olan DeFi Land (DFL), delist kararı esnasında %1 altında yeşilde işlem görüyor. Altcoinhaberi.com‘dan takip ettiğiniz üzere, bugün kripto para piyasasının gündeminde Türkiye Rekabet Kurulu’nun Elon Musk için aldığı para cezası kararı vardı.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Risk Açıklaması: Altcoinhaberi.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Altcoinhaberi.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Altcoinhaberi.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Altcoinhaberi.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Altcoinhaberi.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Altcoinhaberi.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Altcoinhaberi.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Altcoinhaberi.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Altcoinhaberi.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Altcoinhaberi.com’u bağlamaz.

Uyarı: Altcoinhaberi.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Altcoinhaberi.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Altcoinhaberi.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Sorumluluk Reddini Göster

Başa dön tuşu