Piyasalarda Temmuz ayı sıcak geçecek

Fed-FOMC // 31 Temmuz

ABD Lideri Donald Trump tarafından sıkça eleştirilen Fed’in faiz siyasetinde Temmuz ayı için 25 baz puan indirim yüzde 76.5 düzeyinde fiyatlanıyor. 

Fed Lideri Jerome Powell ve yetkililer, en son merkez bankası metnindeki borçlanma maliyetleri için “sabırlı” duruş sözünü çıkarmış ve federal fonlama faizini yüzde 2.25 – 2.50 aralığına tutmuştu.

TCMB/ PPK // 25 Temmuz

Türkiye Cumhuriyeti Merkez Bankası, Haziran toplantısında siyaset faizini değiştirmeyerek %24’te tuttu. 

İngiltere Başbakanlık Seçimi // 22 Temmuz 

İngiltere’de Boris Johnson ya da Jeremy Hunt ortasında ülkenin AB’den ayrılışında yazgısı belirleyecek  İngiltere Başbakanı ve Muhafazakar Parti Genel Lideri Seçimi yapılacak.

S-400                                                    

Geçtiğimiz ay Kremlin’den yapılan açıklamada, Rusya’nın S-400 füze savunma sistemini Temmuz’da Türkiye’ye teslim etmeyi planladığı belirtildi.

Hakan Atilla’nın Tahliyesi // 19 Temmuz

ABD’deki İran yaptırımları davasında hatalı bulunan eski Halk Bankası Genel Müdür Yardımcısı Mehmet Hakan Atilla, 19 Temmuz’da tahliye edilecek.

F-35 // 31 Temmuz

ABD Savunma Bakan Vekili Patrick Shanahan’ın F-35 programına ait Ulusal Savunma Bakanı Hulusi Akar’a ilettiği mektupta 31 Temmuz itibariyle Türk pilotların eğitimleri durdurulacağı ve çalışanın 31 Temmuz itibariyle üslerden ayrılmasının isteneceği tabir ediliyordu.

Başa dön tuşu