Piyasalar Düşerken Satın Alınacak 6 Altcoin Bunlar!

Önde gelen kripto para uzmanları, piyasalar düşerken satın alınabilecek 6 altcoin projesine işaret etti! Peki, bu altcoinler için sırada ne var? İşte detaylar…

Kripto para uzmanları açıkladı: “Bu 6 altcoin projesi için alım fırsatı mı?”

Kripto para piyasası geçtiğimiz günlerden bu yana birçok kripto’nun düşüşüne tanık oldu. Korku ve açgözlülük endeksi geçen hafta içinde değişerek piyasa duyarlılığının daha kötümser hale geldiğini gösterdi. Bu aynı zamanda, korku daha öngörülemez davranışlara yol açtığı için yatırımcıların genel olarak daha fazla dalgalanma beklemesi gerektiği anlamına geliyor. Bununla beraber Fed’in en son 25 baz puanlık faiz artırımı, finansal sistemde beklenmedik bir şeyin kırılması olasılığını artırıyor. Bankacılık korkuları yüksek seyretmeye devam ederken bu hamle piyasalarda oynaklığı artırıyor. Bununla beraber ek faiz oranlarının devam edip etmeyeceği belirsizliği halen devam ediyor. Uzmanlar, bu 6 altcoin projesine odaklanıyor:

Tron (TRX)

Tron (TRX) kripto yatırımcıları için ilginç bir seçenek olmaya devam ediyor. Projenin birincil hedefi, içerik oluşturucuları çabalarından elde ettikleri ödüllerden daha büyük bir payla ödüllendirmektir. Tron, devasa platformlar aracılığıyla içerik üretimine hakim olan aracıları devre dışı bırakmayı hedefliyor. Amaç, içerik oluşturuculardan yararlanan YouTube ve Facebook gibi şirketleri devre dışı bırakmak ve ödüllerden daha büyük bir payı içerik oluşturucuların kendilerine iade etmektir.

Tron (TRX-USD) remains an interesting choice for crypto investors. The project’s primary goal is to reward content creators a greater share of the rewards from their efforts. Tron aspires to cut out intermediaries that dominate content creation though massive platforms. The notion is to disintermediate companies like YouTube and Facebook that benefit from creators and to return a greater share of the rewards to creators themselves.Tron is a reasonable option for crypto investors for several reasons. One, it’s very inexpensive. Currently, TRX trades for around $0.06 apiece, meaning speculators can get a lot of exposure for a small up-front investment. This relatively low price doesn’t mean TRX will double quickly. In fact, it traded at $0.16 two years ago. Even at the height of cryptomaina it was valued 2.5-times its current price.However, Tron has shown positive momentum recently. Prices broke above two-month resistance levels, even as development slackens. That’s the kind of activity traders like to see, and exactly the type of activity that can spur price spikes higher.

Tron, kripto yatırımcıları için birkaç nedenden ötürü makul bir seçenektir. Birincisi, çok ucuzdur. Şu anda TRX’in tanesi yaklaşık 0,06 dolardan işlem görüyor, yani spekülatörler küçük bir ön yatırım karşılığında çok fazla risk alabilirler. Bu nispeten düşük fiyat TRX’in hızla ikiye katlanacağı anlamına gelmiyor. Ancak, Tron son zamanlarda olumlu bir ivme gösterdi. Gelişme yavaşlasa bile fiyatlar iki aylık direnç seviyelerinin üzerine çıktı. Bu yüzden uzmanlar, Tron için bir alım fırsatı olabileceğini öne sürüyor.

Dogecoin (DOGE)

Uzmanlara göre piyasadaki dalgalanma arttıkça Dogecoin (DOGE) muazzam bir fırsat sunuyor. Bu model son birkaç yıldır iyice oturmuş durumda ve Dogecoin hızlı fiyat hareketleri görmeye devam ediyor. Bu yıl, coin’in değerinin bir günde %10’dan fazla arttığı birçok durum yaşandı. Yatırımcılar, DOGE’yi bu kazançları kovalamak için bir mekanizma olarak tanımaya ve takdir etmeye devam ediyor. Bu nedenle, genel fayda eksikliğine rağmen, yatırımcılar en azından kısa vadede sermayeyi bu meme coin’e yönlendirmeye devam edecekler.

Dogecoin Mucidi Uyardı: Bu Altcoin Sıfıra Gidebilir!

Dogecoin var olan en popüler kripto paralar arasında yer almaya devam ediyor. Bu yüzden fiyat seviyesi oldukça kritik. Piyasa değeri şu anda yüksek, bu nedenle geçmişte mümkün olan kazançlar şu anda o kadar büyük değil. Ancak Dogecoin aynı zamanda piyasadaki dalgalanmalar kriptoyu cazip hale getirdiğinde yatırımcıların yöneleceği ilk yerlerden biri olarak açıklanıyor. Birçok açıdan DOGE, daha güvenli ve öngörülebilir hale geldi. Anlık olarak fiyat seviyesi ise, 0,072753 dolardan işlem görüyor.

Ethereum (ETH)

Ethereum (ETH), lider altcoin projesi olarak Bitcoin’le birlikte hareket etme eğiliminde. Dolayısıyla, o da çok güçlü bir ilk çeyrek geçirdi ve yaklaşık 1.200 dolardan 1.800 doların üzerine çıktı. Gerçekten de, bu kazançlar Bitcoin tarafından sağlananların biraz altında kalsa bile, birkaç hafta içinde yüzde 50’den fazla kazanç elde etmek şaşırtıcıdır. Bu, köklü kripto para biriminin gerçekten ‘köklü’ olmayabileceğinin bir göstergesi olabilir. Ethereum kesinlikle burada kalacak, ancak fiyatı hızlı hareket etme eğiliminde. Ethereum’u sevmek için bir neden de artık ‘Merge’ yükseltmesinden önce olduğundan çok daha az enerji tüketiyor olması. Bu değişiklik, mutabakat mekanizmasını, çok fazla elektrik tüketen madenciliğe dayanan bir proof of work protokolünden proof-of-stake protokolüne değiştirdi. Buna göre, Ethereum artık eskisine kıyasla yüzde 99,9 daha az enerji kullanıyor.

32 Finans Uzmanından Ethereum Fiyat Tahminleri

Bu değişim Ethereum’u genel olarak daha pazarlanabilir hale getirerek gelecekteki yatırımları artırabilir. Bununla birlikte uzmanlar, volatilite arttığında çoğu yatırımcı sermayesinin Etheruem gibi isimlere aktığını gördüğünden, odaklanılması gereken şeyin Ethereum’un büyüklüğü ve kurumsal yatırımcılar için çekiciliği olduğunu düşünüyor. Altcoinhaberi.com olarak aktardığımız üzere anlık olarak Ethereum (ETH), 1.829,30 dolardan işlem görüyor.

Quant (QNT)

Quant (QNT) arkasındaki fikir, kurucularından biri olan Gilbert Verdian’dan geliyor. Sektörde çalışırken sağlık platformlarında kayıtlı hastalar için birlikte çalışabilirliğin önemini tespit etti. Quant’ın işletim sistemi Overledger olarak adlandırılıyor ve blockchain tabanlı sistemleri diğer tüm blockchain’lere bağlamak için bir ağ geçidi oluyor. Dolayısıyla Quant, şu anda devam etmekte olan ve birden fazla projenin blockchain’in birlikte çalışabilirliğine hakim olmak için rekabet ettiği bir güçlenme yarışının parçası.

BTC ve ETH’nin aksine, QNT özellikle güçlü bir ilk çeyrek geçirmedi. Ocak ayında 106 dolardan 158 dolara çıktı, ancak Mayıs ayında yavaş yavaş 112 dolara geri döndü. Buradaki düşünce, Quant’ın piyasaların bu yıl daha yüksek fiyatları destekleyeceğini zaten göstermiş olması. Uzmanlara göre QNT fiyatı şu anda nispeten ucuz. Dolayısıyla, piyasada takip eden bir artış olursa, yatırımcıların tekrar QNT’ye akın edebileceğini tahmin edilebilir. Bununla beraber bazı uzmanlar, agresif yatırımcılar için bazı cazip uzun vadeli yukarı yönlü potansiyele dikkat çekiyor.

Fantom (FTM)

Uzmanlara göre Fantom (FTM), Ethereum’un zaman içinde potansiyel olarak zayıflamasıyla bir fırsat arayan yatırımcılar için ucuz bir kripto. Anlık olarak FTM 0.37 dolar. Fantom, 1-2 saniyelik mutabakat süreleriyle övünen bir akıllı sözleşme dApp platformu olarak karşımıza çıkıyor. Bu hızlar, mevcut verilere göre bir işlemin gerçekleşmesi için ağı 16 saniyeye ihtiyaç duyan Ethereum’dan çok daha iyi. Fantom ayrıca işlem başına Ethereum’dan çok daha az maliyetlidir. Fantom ağındaki işlemler bir kuruşun kesirlerine mal olurken, Ethereum işlemleri son zamanlarda 2 dolardan fazla olmuştur.

İşte 'Güçlü Potansiyele Sahip' Fantom Tabanlı 3 Altcoin!

Teknik özellikler Fantom’un lehine olsa da, marka tanınırlığı öyle değil. Ethereum, kesintiye uğratılması son derece zor olduğu kanıtlanmış bir pozisyona sahip, iyi bilinen ve baskın bir marka olarak tanıtılıyor. Fantom ise ortaya çıkmak için bir açıklık bekleyen pek çok projeden biri. Fantom ve benzer kriptoların sıkıntısı da bu. Kağıt üzerinde iyi görünüyorlar ve Ethereum’a göre ucuz kalıyorlar. Bununla birlikte, Ethereum’u yerinden edecek güce sahip değiller ve bu akıllı sözleşme platformlarını bu noktada spekülatif bir yatırım haline getiriyorlar.

Hedera (HBAR)

Uzmanlara göre Hedera’nın (HBAR) fırsatı, kurumsal kullanım durumları yeniden cazip hale gelirse ortaya çıkabilir. İşletmeler ve bireyler tarafından dApp oluşturulması için kurumsal düzeyde bir genel ağdır. Hedera geçmişte büyük S&P 500 müşterileriyle çalıştı ve pandemi sırasında kurumsal işbirliğinin daha güçlü olduğu zamanlarda özellikle birçok yatırımcının dikkatini çekti.

Birden fazla faktörün HBAR’ı daha az cazip hale getirmesi nedeniyle bu faaliyet ve fırsat biraz azaldı. Yani, niceliksel sıkılaştırmanın yol açtığı yüksek faiz oranları. Yine de, sıkılaşmanın devam etmesi Hedera için bir fırsat yaratıyor. Uzmanlara göre bu fırsat oldukça basit. Şokların etkisiyle geleneksel finans sistemine duyulan güvenin azalması, kriptoya olan ilginin artmasına yol açıyor. Şirketler de geleneksel finans piyasalarından uzaklaşmak amacıyla Hedera’nın işlevselliğini operasyonlarına entegre etmeye çalışacak. Bu entegreyle beraber yatırımcı sayısı da günden güne artacak. Anlık olarak altcoin HBAR, 0,053337 dolardan işlem görüyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Risk Açıklaması: Altcoinhaberi.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Altcoinhaberi.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Altcoinhaberi.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Altcoinhaberi.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Altcoinhaberi.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Altcoinhaberi.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Altcoinhaberi.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Altcoinhaberi.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Altcoinhaberi.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Altcoinhaberi.com’u bağlamaz.

Uyarı: Altcoinhaberi.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Altcoinhaberi.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Altcoinhaberi.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Sorumluluk Reddini Göster

Başa dön tuşu