Piyasa Öncüsü LDO Sattı ve Bu Altcoin’den Aldı! – Altcoinhaberi.com

On-chain araştırmacısı Lookonchain tarafından tespit edilen işlem kayıtları, piyasanın tanınan kurucularından birinin yüklü miktarda Lido (LDO) sattığını gösteriyor. Kurucu isim, SEC’in son hamleleriyle sert satışlar gören LDO’dan bu altcoin’e geçiyor.

Lido DAO (LDO) fiyatı çift haneli düşüşte, balinalarda satmaya başladı

Lookonchain’in geçen hafta tespit ettiği işlemlere göre MakerDAO’nun kurucu ortağı Rune Christensen’in LDO pozisyonlarından çıkarken MKR satın aldığı gözlemlendi. MakerDAO kurucusu, toplam 27 milyon dolarlık DAI fiyatıyla 18,86 milyon LDO token sattı. Aynı dönemde, 4.44 milyon dolar DAI değerinde 15.092 MKR satın aldı.

Son 24 saatin on-chain verileri, kurucunun 2 milyon dolara yakın 760 bin LDO daha sattığını gösteriyor. Daha sonra bu fonun üzerine ekleme yaparak 2,6 milyon dolar 2.788 MKR satın aldı. LDO satışları ortalama 2,6 dolarda yapılırken, MKR satın alma işlemleri ortalama 940 dolardı.

Geçmişte, Rune’un büyük miktarlarda LDO sattığı beş durum vardı. İlk üç işlem, LDO’nun büyük ölçekli satışı fiyat düşüşleriyle aynı anda gerçekleşti. Ancak, son iki kez satışlara rağmen LDO fiyatları yükseldiği için herhangi bir korelasyon gözlemlenmedi. Son 24 saat içinde gerçekleşen işlemler LDO fiyatının düzenleyici endişeler nedeniyle çift haneli düşüş gösterdiği dönemde geliyor.

Lido DAO (LDO) fiyatı SEC haberleri ardından eriyor

Likit staking protokolü Lido’nun yerel tokeni olan LDO, ABD’li düzenleyici SEC tarafından bir Wells Bildirimi (suçlamaları detaylandıran bir mektup) söylentilerinin ardından %20’a varan düşüş gösterdi. SEC, Web3 şirketlerine baskı yaparken, Bankless Show’dan gelen bir söylenti Lido fiyatını olumsuz etkiledi.

Düşüş, Bankless kurucu ortağı David Hoffman’ın gündeme getirdiği Wells Bildirimine dair söylentilerle körüklendi. Lido fiyatı kısa sürede oldukça spekülatif toplu satışlarla karşı karşıya kaldı.

David Hoffman daha sonra özür diledi

David Hoffman daha sonra yanlış söylentiyi yaydığı için özür diledi ve Lido’nun Wells’ten bir Bildirim almadığını bildirdi. Açıklamalarında, hafta boyunca DeFi sektörünün SEC baskısı altında olduğunu belirten Hoffman, bu tanımlamanın yanlış olduğunu belirterek özür diledi.

Hoffman’ın LDO ile ilgili SEC haberlerini yaygınlaştırdığı video Twitter’da viral olduktan sonra, Lido’nun fiyatı %20 düştü. Söylentilerini açıklığa kavuşturulmasından bu yana Lido fiyatı hafifçe toplanıyor. Bu esnada, SEC, kripto para şirketleri arasında ortalığı kasıp kavuruyor. Altcoinhaberi.com olarak aktardığımız üzere, bir SEC avukatı yakın zamanda bir duruşmada Binance.US’nin kayıt dışı menkul kıymetler sunduğunu iddia etti.

Düzenleyici baskı her zamankinden daha fazla hissediliyor

SEC başkanı Gary Gensler, Bitcoin dışındaki herhangi bir dijital varlığın menkul kıymet olduğuna inanıyor. Geçen ay, BUSD üretmeye yetkili şirket Paxos, SEC’in baskısı nedeniyle Binance ile ilişkisini sonlandırmak zorunda kaldı. Bundan önce, kripto para borsası Kraken 30 milyon dolar para cezasına çarptırıldı ve staking ödül hizmetlerini kapatması emredildi.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Risk Açıklaması: Altcoinhaberi.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Altcoinhaberi.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Altcoinhaberi.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Altcoinhaberi.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Altcoinhaberi.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Altcoinhaberi.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Altcoinhaberi.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Altcoinhaberi.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Altcoinhaberi.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Altcoinhaberi.com’u bağlamaz.

Uyarı: Altcoinhaberi.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Altcoinhaberi.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Altcoinhaberi.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Sorumluluk Reddini Göster

Başa dön tuşu