Piyasa Kan Ağlarken Cardano (ADA) Tüm Zamanların En Yüksek Seviyesine Ulaştı! İşte Büyük Çıkışın 3 Nedeni

Önde gelen altcoin Cardano (ADA), geçtiğimiz hafta 1 dolara ulaşarak değerli bir ruhsal direnci geride bırakmıştı. Yayın saati itibariyle ise, üç yıl evvel belirlediği 1.18 dolarlık tüm vakitlerin en yüksek düzeyini aşarak yeni bir rekor kırdı.

Cardano (ADA) bugün 0.92 dolar düzeyinden 1.07 dolar düzeyine gerçek sert bir sıçrama kaydetti. Bu çıkışın akabinde kıymet kazanmaya devam eden ADA 1.24 dolar ile yeni bir tüm vakitlerin en yüksek düzeyini (ATH) yine belirledi.

ADA son 24 saatte %5 oranında paha kazandı. Son 30 gündeki kazanımı ise %256’ya yükseldi.

Cardano (ADA) Neden Yükseldi?

Cardano’nun bu muazzam yükselişinin gerisinde, içinde olduğumuz boğa piyasası dışında üç temel neden yatıyor.

1. Ağ Akıllı Kontrat Devrine Geçiyor

Mart ayında gelecek yeni güncelleme ile Cardano, akıllı mukaveleler periyodunu başlatacak. Cardano ağı bu güncelleme ile bir DeFi platformuna dönüşecek.

2. Ağın Topluluk Denetimli Hale Gelmesi

Merkeziyetsizlik, kripto para topluluğunda her geçen gün biraz daha ehemmiyet kazanıyor. Ağın gerisindeki şirket olan IOHK, 31 Mart’ta ağdaki blok üretimi üzerindeki tüm denetimini bırakacak.

3. IOHK’nın Afrika Anlaşmaları

IOHK ve Cardano Vakfı, sadece Afrika’yı hedefleyen bir dizi proje üzerinde çalıştı ve bu projeler yoluyla milyonlarca yeni kullanıcıyı ağa getirmeyi planlıyor. Şirket, büyük Afrika projesinin son basamaklarında yer alıyor.

Detaylı bilgi için “Cardano (ADA) Fiyatının Bu Ay %100’ün Üzerinde Artmasının 3 Nedeni” başlıklı haberimize göz atabilirsiniz.

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu