Önemli Tarihler Ve Gelişmeler Açıklandı!

ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) ile Coinbase arasındaki yasal savaş devam ediyor. Önümüzdeki Ağustos ayında önemli kilometre taşları gerçekleşecek. SEC, 6 Haziran’da Coinbase’e karşı bir dava açtı ve kripto para borsasını kayıtsız bir komisyoncu ve aracı olarak faaliyet göstererek menkul kıymetler yasalarını ihlal etmekle suçladı. Şirketin Baş Hukuk Sorumlusu Paul Grewal, davayla ilgili yasal işlemlerin programını açıklamak adına tweet attı. İşte detaylar…

Coinbase davasında kritik açıklamalar var

Dosyalanan belgelere göre Coinbase’in 20 Temmuz’da SEC’in iddialarına itiraz eden argümanlarını sunması planlanıyor. Yedi gün sonra, Coinbase’i destekleyen taraflar borsayı savunma için ek bilgi sunma fırsatına sahip olacak. SEC‘in, 3 Eylül’de Coinbase’e karşı bir çürütme sunması planlanmakta. Benzer şekilde, sonraki yedi gün içinde, diğer taraflar da SEC’in iddialarını destekleyen ve Coinbase’in argümanlarına karşı çıkan kanıtlar sunma şansına sahip olacaklar. SEC’in kanıt sunması için öngörülen süre yaklaşık bir ay, yani 3 Ekim’e kadar. Ayrıca 10 Ekim’de SEC’i savunan uzmanlar, Coinbase’e karşı fikirlerini belirtecek. Yani Altcoinhaberi.com olarak da bildirdiğimiz gibi, “amicus curiae” yorumları dinlenecek.

Temmuz 20’te dosyalanan belgeler, hem Coinbase hem de SEC’in mahkemeye SEC’in ifadeleri için son tarihle ilgili ortak bir teklif sunduğunu ortaya koydu. Sonunda mahkeme, SEC tarafından talep edilen tarih olan 3 Ekim’i seçti. Devam eden davanın etkisi nedeniyle, 14 Temmuz’da Coinbase, Kaliforniya, New Jersey, Güney Carolina ve Wisconsin’deki müşteriler için staking hizmetlerini bir sonraki duyuruya kadar geçici olarak askıya alacağını açıkladı. Karar, davayı çevreleyen yasal belirsizliğe yanıt olarak alındı. Coinbase’in CEO’su Brian Armstrong, kripto varlıklar ve ilgili konular için düzenleyici ortamı ele almak amacıyla ABD’li milletvekilleriyle bir araya gelmeyi planlıyor.

SEC davası oldukça kritik

SEC’in Coinbase’e karşı açtığı dava, düzenleyici kurumların hamlelerine işaret ediyor. Düzenleyicilerin hızla gelişen kripto varlık alanında uyumluluğu nasıl denetleyeceği merak edilmekte. Ayrıca düzenleyicilerin uygulayacakları konusunda bir emsal oluşturabileceğinden, kripto para birimi endüstrisinde çok önemli bir gelişmedir. Hem Coinbase hem de SEC önümüzdeki haftalarda davalarını sunmaya ve destekleyici kanıtlar toplamaya hazırlanmakta. Bu da ABD’deki kripto para düzenlemelerinin geleceğini önemli ölçüde etkileme riskine işaret eder.

Yatırımcılar Binance’deki Bu 3 Altcoin’den Kaçıyor! İşte Nedeni

Yatırımcılar, sektör paydaşları ve kripto para meraklıları bu davayla ilgili gelişmeleri yakından izleyecek, çünkü sonuç kripto para borsalarının ve diğer dijital varlık hizmet sağlayıcılarının çalışma şeklini ve ileriye dönük düzenleyici makamlarla etkileşimini şekillendirebilir. Ağustos ayı yaklaştıkça, SEC ve Coinbase davasındaki bu önemli kilometre taşları için beklenti yoğunlaşıyor. Kripto dünyası bu yasal destandaki bir sonraki bölümü bekliyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Risk Açıklaması: Altcoinhaberi.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Altcoinhaberi.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Altcoinhaberi.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Altcoinhaberi.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Altcoinhaberi.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Altcoinhaberi.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Altcoinhaberi.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Altcoinhaberi.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Altcoinhaberi.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Altcoinhaberi.com’u bağlamaz.

Uyarı: Altcoinhaberi.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Altcoinhaberi.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Altcoinhaberi.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Sorumluluk Reddini Göster

Başa dön tuşu