O Şirket Çökebilir! – Altcoinhaberi.com

Bitcoin (BTC), Ethereum (ETH), Polygon (MATIC) ve diğer büyük kripto para birimleri, kriptoya yönelik düzenleyici bir “savaş” kızışırken son rallilerinde kaydettikleri kazançlarını sürdüremedi. Diğer yandan, kripto para dostu bir şirket olan Silvergate’in çöküşü piyasayı etkiledi. İşte detaylar…

MATIC, BTC, ETH için bu hafta Silvergate faaliyetleri önemli

Bitcoin fiyatı 2023’ün başından bu yana yüzde 50 fırladı, ancak duraksadı ve düştü. Toplamda Ethereum, BNB, XRP, Cardano (ADA), Dogecoin (DOGE), Polygon (MATIC) ve Solana pazarından 100 milyar dolar silindi. Bu durum, diğer kripto şirketleri FTX’i takip ederek iflas edebileceği korkularını, yeniden canlandırdı.  Şimdi, bir zamanlar FTX’in kurucusu Sam Bankman-Fried tarafından endüstri için büyük bir oyun değiştirici olarak tanımlanan kripto bankası Silvergate’in çöküşün eşiğinde olup olmadığı konusunda korkular dönüyor.

İşte Kurumsal Paranın Agresifçe Yatırım Yaptığı Altcoinler!

Altcoinhaberi.com olarak da bildirdiğimiz gibi kıdemli açığa satış traderı Marc Cohodes, California merkezli şirkete karşı uzun süredir devam eden bir Twitter kampanyasının ardından The Block’a, “Banka önümüzdeki hafta açılırsa çok şaşırırım,” dedi. Dördüncü çeyrekte 1 milyar dolar zarar bildiren Silvergate’in hissesinin fiyatı, son altı ayda yüzde 95 oranında düştü.  Cuma günü, derecelendirme kuruluşu Moody’s, bankanın yıllık raporunu erteleyeceğini söylemesi ve “sürekli endişeli olarak devam etme kabiliyeti” konusunda uyarıda bulunmasının ardından Silvergate’in mevduat notunu düşürdü. Tokyo merkezli Bitbank’ta kripto piyasası analisti olan Hasegawa Yuya, aşağıdakileri söyledi:

Silvergate’in ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’na (SEC) zamanında rapor sunamaması ve Galaxy Digital ve Coinbase’in onlarla bağlarını kesme kararına ilişkin son haberler, yatırımcılar arasında şirketin iflasının yakın olduğuna dair korku uyandırmış olabilir.

Bu 2 Altcoin İçin Plan Açıklandı: İskontolu Satılacak!

Şirketler, Silvergate ile ilişiğini kesti

Büyük borsa Coinbase ve kripto finansal hizmetler şirketi Galaxy Digital liderliğindeki kripto şirketleri, banka Silvergate Exchange Network (SEN) olarak bilinen 24 saatlik para transfer sistemini kapatırken, bu hafta bankacılık ortağı olarak Silvergate’i bıraktı. Risk sermayedarı Adam Cochran, Twitter’da “Silvergate’in ölüm sarmalı kripto için zor olacak. Bireysel yatırımcıların SEN aracılığıyla ne kadar piyasa yapıcı paranın hızla hareket ettiğini ve kaç tane kripto para borsasının onlarla bankacılık yaptığını  fark ettiğini sanmıyorum,” dedi.

Silvergate, rakibi Signature Bank ile birlikte, son birkaç yılda kripto borsalarını ve diğer kripto şirketlerini bankacılık işlemlerine başladı ve sektörün geleneksel finans dünyasından kriptoya bir “köprü” aracılığıyla genişlemesine yardımcı oldu. Hatta FTX’in kurucusu Sam Bankman-Fried, bir keresinde “Bir kripto şirketi olarak hayat, Silvergate’ten önce ve Silvergate’den sonra ayrılabilir,” ifadelerini kullanmıştı.  FTX’in geçen yılki şok patlamasının ardından, yatırımcılar Silvergate’ten 8 milyar doların üzerinde para çekerken, banka ABD yetkilileri tarafından FTX ve kardeş ticaret şirketi Alameda Research ile olan bağlantıları nedeniyle de soruşturuluyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Risk Açıklaması: Altcoinhaberi.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Altcoinhaberi.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Altcoinhaberi.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Altcoinhaberi.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Altcoinhaberi.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Altcoinhaberi.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Altcoinhaberi.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Altcoinhaberi.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Altcoinhaberi.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Altcoinhaberi.com’u bağlamaz.

Uyarı: Altcoinhaberi.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Altcoinhaberi.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Altcoinhaberi.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Sorumluluk Reddini Göster

Başa dön tuşu