O Rakamlar Bekleniyor! – Altcoinhaberi.com

Ripple CTO’su David Schwartz, kendini Bitcoin mucidi ilan eden Craig Wright’ın XRP hakkında ‘dolandırıcılık’ dediği açıklamalara cevap getirdi. Tartışma sürürken, boğalar XRP fiyatında kritik bir direnci geri almanın peşinde.

Craig Wright, Ripple CTO’suna “dolandırıcı” dedi

Kendini Bitcoin mucidi ilan eden Craig Wright ve Ripple CTO’su David Schwartz ateşli bir Twitter tartışmasının içindeler. Tartışmanın nedeni, Wright’ın “XRP’nin tam bir aldatmaca olduğunu” iddia ettiği tweet’ine dayanıyor. David Schwartz her zaman olduğu gibi iddiaya alaycı bir şekilde yanıt verdi.

Craig Wright, tartışmayı başlatan tweet’te, “Eğer Ripple’ın CTO’sundan bahsederseniz, onu olduğu gibi adlandırın: dolandırıcı Davie.” Wright, Ripple CTO’sunu yaklaşık 64,8 milyar dolar değerindeki tarihteki en büyük Ponzi planını yürüten Bernard Madoff ile karşılaştırıyor. Geçtiğimiz saatlerde yazdıkları muhatabından hızlıca yanıt buldu.

Yukarıdaki açıklamayla tetiklenen Schwartz, “Yalnızca ve sadece kendi savunulamaz eylemlerin nedeniyle eleştirilirken bana saldırma ihtiyacı hissetmen çok komik” yanıtını verdi. Ripple CTO’su daha önce XRP Ledger hakkında aptalca bir tartışma başlattığı için Craig Wright’ı eleştirmişti.

Ripple davasında yükselen spekülasyonlar ortaya çıkıyor

Dava sürecinden son gelişmelerde, geçtiğimiz birkaç hafta içinde önemli bir mahkeme kararı olmamasına rağmen, birkaç yüksek profilli kişi ve kripto savunucusu, Ripple’ın davayı kazanma şansının daha yüksek olduğunu iddia ettiğinden, davanın sonucuna ilişkin spekülasyonlar hız kazandı.

Bilhassa, Blockchain tabanlı ödeme ağı olan LBRY, düzenleyici gözlemci lehine 7 Kasım kararının ardından SEC’e karşı önemli bir zafer elde etti. Yargıç kısa bir süre önce, LBRY Credits (LBC) aleyhindeki önceki 7 Kasım kararının tokenin ikincil satışları için geçerli olmadığını kaydetti.

Mahkeme kısa süre önce, yatırım sözleşmesinin dayandığı varlık olan LBC’nin bir menkul kıymet teşkil etmediğine dair bir standart oluşturdu. Standart, SEC tarafından kağıt üzerinde taahhüt edildi. Yasalaşan standardın ardından LBRY ve diğer kişiler, XRP’nin de menkul kıymet olarak sınıflandırılamayacağını iddia etti. Sonuç olarak, Coinbase’e XRP’yi yeniden listeleme çağrıları ortaya çıktı.

Dahası, avukat John Deaton geçtiğimiz günlerde, Ripple’ın XRP’yi menkul kıymet olarak satmış olsa bile, token’ı kendi başına bir menkul kıymet haline getirmediğini savundu. Deaton’a göre, “XRP dijital bir kod olmaya devam ediyor.” Bitcoin’in bir zamanlar menkul kıymet olarak tanımlandığını, ancak şimdi tamamen menkul kıymet dışı olarak sınıflandırıldığı önceki vakalardan alıntı yaptı. Dava sürecindeki çekişmenin ortasında XRP boğaları da kritik bir direnci geri almanın peşinde.

XRP, davadaki boğa spekülasyonları ortasında 0,45 doları hedefliyor

XRP 0,45 dolar seviyesindeki konumu yeniden ele geçirmeye hazır görünüyor. Ripple, daha geniş piyasada gözlemlenen düşüş yönlü rüzgarlara maruz kalmasına rağmen, şu anda 0,41 dolar seviyesinden yukarı yönde pozisyon oluşturmayı hedefliyor.

XRP şu anda, 0,45 dolara yükseliş için bir fırlatma rampası olarak kullanılacak olan 0,42 dolar bölgesini fethetmek istiyor. Direnç noktalarını 0,4166 ve 0,4234 dolar olarak ölçeklendirmek, boğalara ralli için yeterli desteği sağlayabilir. Analist Crypto Tony tarafından açıklandığı üzere XRP, geçtiğimiz Kasım ayından bu yana yakalandığı bir trend çizgisini kısa süre önce kırdı. Bununla birlikte, XRP bu noktada zayıf bir fiyat yapısına sahipti. Bu arada, Altcoinhaberi.com olarak aktardığımız üzere, Ripple’ın 2022’nin 4. çeyreğine ilişkin üç aylık raporu, XRPL’de on-chain işlemlerin düşüşe rağmen 106 milyona yükseldiğini gösterdi.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Risk Açıklaması: Altcoinhaberi.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Altcoinhaberi.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Altcoinhaberi.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Altcoinhaberi.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Altcoinhaberi.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Altcoinhaberi.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Altcoinhaberi.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Altcoinhaberi.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Altcoinhaberi.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Altcoinhaberi.com’u bağlamaz.

Uyarı: Altcoinhaberi.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Altcoinhaberi.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Altcoinhaberi.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Sorumluluk Reddini Göster

Başa dön tuşu