O Kripto Para Sitesi Kapandı! – Altcoinhaberi.com

2020 yılında kurulduğu iddia edilen kripto para sitesine 200 milyon TL yatırım yapan vatandaşlar sitenin kapanması ile mağdur oldu. Altcoinhaberi.com olarak Türk yatırımcıların mağduriyetinin sebeplerini sizler için derledik.

Kripto para sitesinin kapanmasıyla vatandaşlar mağdur oldu

2020 yılında Denizli’de faaliyete geçen kripto para sitesinin kapatılması ile vatandaşlar hem muhatap bulamıyor, vatandaşlar siteye yatırdıkları paraların akıbetini merak ediyorlar. Bununla birlikte sistemden kripto para alanların iddiaya göre 200 milyon TL değerinde olduğu belirtildi.

Maddi ve manevi olarak kayıplarının olduğunu ve mağdur olduklarını iddia eden kullanıcılar, 1 sene içerisinde kripto paraların hızlı bir şekilde yükseldiğini söylediler. Ardından hızlı düşüş yaşadığını belirterek kendilerine hiçbir açıklama yapılmadan sitesi kapatıldığı için paralarını geri alamadıklarını iddia ettiler.

Vatandaşlar çözüm bekliyor

Ayrıca kapanan site hakkında açıklama bekleyen kripto mağdurları “İlk yatırım yapılmaya başlandığında kripto paralar 0,15 kuruştan satılmaya başlandı. Sonrasında ise 63 kuruşa kadar çıktı. Beraberinde hızlı bir düşüş yaşanmaya başlamıştır. Bu olayların hepsi bir buçuk sene içerisinde gerçekleşti. Şimdi ise site tamamen kapalı durmaktadır. Karşımızda bir muhattapta bulamıyoruz. Burada 300 bin TL kaybeden de var 800 bin TL kaybeden de var. Parasını kaybetmiş ama şikayette bulunmayan birçok kişi bulunmaktadır. Bizler emniyet güçlerimize güveniyoruz ve durumun bir an evvel çözüme kavuşmasını ümit ediyoruz” diyerek yardım beklediklerini söylediler.

Bu borsa vurgun yaptı

Binlerce vatandaşı mağdur eden Thodex ve Vebitcoin’den sonra Türkiye’de kripto para borsasında yeni bir skandal yaşandı. Bununla birlikte 15 bin abonesi bulunan Bitexnova’da yatırımcılar paralarını çekemediğini iddia ettiler. Ayrıca 250 milyon TL’den fazla yatırımın bulunduğu Bitexnova hakkında yüzlerce şikayet oldu.

Geçtiğimiz sene son 1 ayda 1 trilyon dolar eriyen kripto paralar, sermayesi güçlü olmayan borsaların batmasına da sebep oldu. Ayrıca Türkiye içerisinde Thodex ve Vebitcoin gibi batan şirketlere yenilerinin ekleneceği belirtildi. Özelliklede sermayesi Türkiye’de bulunmayan ve merkezi yurt dışında olan borsalar alarm vermektedir.

Aynı olay, 15 bin Türk yatırımcısı bulunan Bitexnova borsasında yaşanmıştı. Bununla birlikte Bitexnova olarak bilinen sitenin adını Bitexova olarak değiştirmesi kullanıcıları tarafından korkuyla karşılanmıştı.

Sosyal medya ve internette yüzlerce şikayette bulunan yatırımcılar, para çekimi ile ilgili bir muhatap bulamadıklarını ve paralarının battığını belirtmişlerdi. Ayrıca sadece bu borsada Türk yatırımcıların 250 milyon TL’den fazla parasının bulunduğu tahmin edilmektedir.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Risk Açıklaması: Altcoinhaberi.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Altcoinhaberi.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Altcoinhaberi.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Altcoinhaberi.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Altcoinhaberi.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Altcoinhaberi.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Altcoinhaberi.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Altcoinhaberi.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Altcoinhaberi.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Altcoinhaberi.com’u bağlamaz.

Uyarı: Altcoinhaberi.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Altcoinhaberi.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Altcoinhaberi.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Sorumluluk Reddini Göster

Başa dön tuşu