Nesnelerin İnterneti, IOTA’nın yükselişiyle parladı!

Bir dönemin en meşhur trendleri arasında yer alan Nesnelerin İnterneti (IoT) yavaş yavaş kendisini hatırlatıyor.

Geçmiş yılları kasıp kavuran trendlerden birisi olan Nesnelerin İnterneti, IOTA’nın performansıyla yeniden akıllara geldi. Piyasanın çalkantılı ilerlemesine rağmen zaman zaman hacimli yükselişler kaydeden IOTA, sektöre adeta yeşil ışık yaktı. Güncel trendlerin hala gerisinde olan Nesnelerin İnterneti, IOTA’nın yükselişine devam etmesi halinde üst sıralara tırmanacak gibi görünüyor.

Son 24 saatteki yüzde 13,74’lük artışıyla “En Çok Yükselenler” listesine yerleşen IOTA eski günleri geri getirebilecek mi?

Ekran Resmi 2024 01 25 09.12.59 2

Destek seviyesinden nokta atışı hareket!

Bitcoin’in 38.500 doları test etmesiyle birlikte 0,1967 dolara iğne atan IOTA güçlü bir tepki alarak 0,25 doları test etti. Güncel durum itibarıyla 0,2390 dolardan işlem gören popüler coin, 0,2899 doların üzerinde kalıcılık sağlaması halinde 0,3292 ve 0,3721 doları hedeflemek isteyebilir. Yakın zamanlı zirve olan 0,3721 doların aşılması ise, IOTA’nın önünü açarak, yeni yatırımcıları sahneye davet edebiir.

Kripto paralara yeni trendlerin dahil olması, IOTA’nın 0,2258 doları aşağı yönlü kırması veya BTC dominansının artışı gibi unsurlar, paritenin ivmesini haliyle tersine çevirecektir. Böyle bir senaryoda tekrardan 0,1967 dolara bir temas takip edilebilir. Bu seviyedeki talebin yetersiz kalması halinde ise 0,1676 ve 0,1384 dolara kadar düşüşler kuvvetle muhtemel olacaktır.

Ekran Resmi 2024 01 25 09.51.22

Nesnelerin İnterneti (IoT) nedir?

Kısaltması IoT olan “Internet of Things” teriminin dilimizdeki karşılığı olarak sunulan nesnelerin interneti, günlük hayatta kullanılan nesnelerin internet sayesinde diğer nesneler ile veri alışverişi yapabilmesini ve nesnelerin birbiriyle tam olarak senkronizasyon halinde olmalarını sağlayan bir teknolojidir.

Bu teknoloji ortamlardan verileri toplamayı, göndermeyi ve üzerinde işlem yapmayı sağlayan web özellikli akıllı cihazlardan oluşur. Nesnelerin interneti cihazları, toplanan verileri bir ağ geçidi ile aktarır, verilerin analiz edilebileceği bir bulut sistemine veya farklı bir uç cihaza bağlayarak paylaşır. Nesnelerin interneti cihazları birçoğunu işlerini insan müdahalesi olmadan, diğer ilgili cihazlar ile iletişim kurarak birbirinden aldıkları bilgiler doğrultusunda gerçekleştirir.

Başa dön tuşu