MoneyGram, Ripple (XRP) ile Olan Ortaklığını Askıya Aldı

Ripple ve Amerika Birleşik Devletleri Menkul Değerler Borsası Kurulu (SEC) ortasında devam eden davanın akabinde MoneyGram, Ripple platformunda ticareti askıya almaya karar verdi. Şirket, devam eden davaya ait “belirsizliği” öne sürdü ve şunları söyledi:

“SEC ile devam eden davalarına ait belirsizlik nedeniyle Şirket, Ripple platformunda ticareti askıya aldı.”

İki yıllık bir paydaşlığın kesimi olarak MoneyGram, Haziran 2019’dan bu yana kripto para firması ile birliktedir  Ripple firmaya yaklaşık 50 milyon dolar yatırım yapmayı kabul etti. Ayrıyeten, MoneyGram’ın isteğe bağlı likidite hizmetini kullanmak için Ripple, şirkete “piyasa geliştirme ücretleri” için milyonlarca dolar ödüyor.

MoneyGram, “ilk çeyrekte Ripple pazar geliştirme fiyatlarından rastgele bir fayda” planlamadığını belirtti. Dahası, firma yeni açıklamasında MoneyGram’ın 2020’nin birinci çeyreğinde “Ripple pazar geliştirme ücretlerinden” 12,1 milyon dolarlık bir “net sarfiyat kazancı” elde ettiğini söyledi.

23 Aralık 2020 itibariyle MoneyGram, SEC’in Ripple‘a karşı yasal sürecine ait resmi bir açıklama yayınladı. O sırada şirket, “doğrudan transferler için ODL platformunu yahut RippleNet’i” kullanmadığını ve “SEC hareketine taraf olmadığını” söyledi. Ayrıyeten, dava geliştikçe mümkün rastgele bir etkiyi de izleyeceğini söyledi.

Başa dön tuşu