Modoko/Çalışkan: Mobilyanın yüzde 80’inde fiyatları sabitledik

Modoko’dan yapılan açıklamada değerlendirmelerine yer verilen Çalışkan, 2022’de mobilya bölümü ham husus bulmakta zorlandığı için arz talep istikrarı bozulduğunu kaydetti.

Çalışkan, enflasyon paketinde en çok fiyatı artan ikinci eserin mobilya olduğuna dikkati çekerek, “Bizim aldığımız eserlerde yaşadığımız çok önemli artırımlardan dolayı, fiyatlarımız çok önemli mertebelerde zamlandı. O denli ki enflasyon paketinde en çok fiyatı artan ikinci eser mobilya oldu. Yıl sonuna hakikat bilakis dönmeye başladı. Şu anda ham husus bulmakta zorlanmıyoruz” sözlerini kullandı.

Ham unsurla ilgili stokların kâfi düzeye gelmeye başladığına vurgu yapan Çalışkan, sunta-MDF üreticilerinin kapasite artırdığını belirtti.

Yeni yılda marketlerin girdiği çalışmaya Modoko olarak dahil olmaya karar verdiklerine dikkati çekerek, şu değerlendirmede bulundu:

“610 firmayla birlikte ay sonuna kadar fiyatlarımızı artırmama kararı aldık. İnşallah Şubat ayında maaşların taban fiyatın artmasıyla birlikte ufak tefek artışlar olacak lakin o güne kadar ocak sonuna kadar biz fiyatlarımızı sabit tutacağız.

Bununla birlikte müşterilerimize peşin fiyatına taksit seçenekleri için bankalarla çalışıyoruz. Taksit kampanyalarıyla da tüketicileri destekliyoruz. Fiyatların ufak tefek artışı mobilya için de zorlasa da stokları eritme kısmında bize yarar sağlayacak. Bu periyot hem iç piyasayı biraz daha hareketlendirmek için enflasyon artışı karşısında üstümüze düşen vazifesi yaptığımız hem de stokları erittiğimiz bir periyot olacak. Mobilyanın yüzde 80’inde fiyatları sabit tutuyoruz. Bu kısım daha ağaç yüklü bir kısım ve şu anda fiyatlar da indirimli olarak satışa sunuluyor. Karlılığımızı düşürdük. Mobilya alıcıları için de özel kampanyalar üzerinde de çalışmalarımız devam ediyor.”

Başa dön tuşu