Milyarder İsimden İflas Eden Şirkete Teklif Geldi!

Gemini kripto borsasının kurucu ortağı Cameron Winklevoss, iflas eden kripto varlık firması Genesis’e ilişkin borç yeniden yapılandırma görüşmelerinde “nihai teklif” olarak nitelendirdiği bir tweet attı. Ayrıca, Genesis’in arkasındaki DCG’nin kurucusu Barry Silbert’a eleştiri yağdırdı. Böylece, aylardır süren müzakereleri ve arabuluculuğu 1,5 milyar dolarlık bir planla zirveye taşıdı.

Cameron Winklevoss: DCG hileli davranışlarda bulundu

Kripto girişimcisi Cameron Winklevoss, Digital Currency Group’un kurucusu Barry Silbert’i sert bir açık mektupla dolandırıcılık yapmakla suçladı. Gemini’nin kurucu ortağı, Silbert’e yazdığı son açık mektupta, Silbert’i ve DCG’yi yalan ve aldatma kültürünü teşvik etmek ve kripto holdinginin hissedarlarını ve alacaklılarını yanıltmakla suçladı. Son gelişme, Winklevoss’un Barry Silbert’e ilk açık mektubu kaleme almasından altı ay sonra geldi.

Cameron Winklevoss bugün erken saatlerde Twitter’a girerek Barry Silbert’e yazdığı açık mektubu 700.000’den fazla takipçisiyle paylaştı. Winklevoss, mektubun DCG’ye ait Genesis’in geçen yıl para çekme işlemlerini askıya almasından bu yana mahsur kalan 232.000 Gemini Earn kullanıcısı adına olduğunu belirtti. Silbert’in kripto devi, Earn kullanıcılarına tam 1,2 milyar dolar borçlu. Gemini kurucu ortağı, Silbert’e şirketinin diğer alacaklılara 2,1 milyar dolar daha borcu olduğunu hatırlattı.  Aşağıdaki ifadeleri kullandı:

Yüz binlerce insana 3.3 milyar dolar borçlu olmak ve bir tür kurban olduğuna inanmak ya da en azından inanıyormuş gibi yapmak için özel bir insan olmak gerekir. Sam Bankman-Fried bile böyle bir yanılsamaya kapılmamıştır.

3 Altcoin İçin Sinyal Verildi! 100x Yapabilirler

Kripto milyarderi, yapılandırma planı önerdi

Winklevoss, Digital Currency Group‘u hileli davranışlarda bulunmakla suçladı ve Silbert ile yardımcılarının Genesis’in iflasını ve mali sağlığını gizlemek için yaptıkları yanlış ve yanıltıcı açıklamalara atıfta bulundu. Cameron Winklevoss tarafından önerilen yeniden yapılandırma planına göre, DCG’nin Genesis’e olan 630 milyon dolarlık borcu iki kısma ayrılacak: 21 Temmuz 2023 tarihinde veya öncesinde ödenmesi gereken 275 milyon dolarlık bir ön ödeme.

Erteleme ödemesini, Plan Destek Anlaşması (PSA) tarihinden itibaren 2 yıl içinde vadesi gelecek olan 355 milyon dolarlık 1. Dilim ödemesi izleyecektir. Ardından, PSA’nın yürürlüğe girdiği tarihten itibaren 5 yıl içinde vadesi gelecek olan 835 milyon dolar tutarındaki 2. dilim ödemesi gelecektir. Bu dilim 25 milyon dolarlık bir indirim içermektedir. Winklevoss’a göre, Silbert’in yeniden yapılandırma planına uymaması DCG ve şahsen kendisi aleyhine dava açılmasına yol açacaktır.

Açıklandı! Bu 4 Altcoin Temmuz’da Yüksek Büyüme Potansiyeline Sahip

Ocak ayında yapılan bir mahkeme başvurusunda Genesis, en büyük 50 alacaklısına 3 milyar dolardan fazla alacağını listelemişti. Winklevoss’a göre, Earn kullanıcılarına yaklaşık 1,2 milyar dolar borçlu. Altcoinhaberi.com olarak da bildirdiğimiz gibi Cameron ve Tyler Winklevoss, Bitcoin’i erkenden portföylerine ekleyerek milyarder olmuşlardı. Zaten varlıklı ailelerden geldiği bilinen kardeşler, popüler kripto para borsalarından olan Gemini’ın kuruculuğunu yaptı. Şu anda da alanda oldukça aktifler.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin. Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Risk Açıklaması: Altcoinhaberi.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Altcoinhaberi.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Altcoinhaberi.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Altcoinhaberi.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Altcoinhaberi.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Altcoinhaberi.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Altcoinhaberi.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Altcoinhaberi.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Altcoinhaberi.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Altcoinhaberi.com’u bağlamaz.

Uyarı: Altcoinhaberi.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Altcoinhaberi.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Altcoinhaberi.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Sorumluluk Reddini Göster

Başa dön tuşu