Migros’tan Ocak’ta fiyat sabitleme kampanyası

Ekonomi idaresinin kısa müddet evvel, ulusal zincir marketlerin üst yöneticileri ile bir ortaya gelerek taban fiyat artırımının akabinde etiket fiyatlarıyla ilgili ikazlarda bulunması sonrası Migros da yeni bir kampanya duyurdu.

Migros’tan yapılan açıklamaya nazaran, şirket, enflasyonla uğraş kararlılığıyla yüzlerce temel eserde hem fiyatları sabitledi hem de çok güçlü indirim kampanyaları başlattı.

Ocak ayı boyunca un, yağ, çay, şeker, bakliyat, deterjan, çocuk bezi üzere en temel muhtaçlık eserlerini içeren Migros markalı 419 eserde fiyat sabitlemesine giden şirket, tıpkı vakitte 3 binden fazla markalı eserde ise daima indirim yapıyor. Migros, ayrıyeten 23 farklı kümedeki tüm eserleri kapsayacak biçimde 20 bine yakın eserde özel olarak yüzde 25’den yüzde 50’ye varan indirimler sunuyor.

Geçen yıl başlatılan “Birlikten Rahmete Kazanan Türkiye” kampanyasının en büyük destekçilerinden olan Migros, 2023’te kampanya kapsamını çok daha genişletip uygununu ucuza sunarak enflasyonla gayrete kararlılıkla devam ediyor.

“Marketlere fiyatları sabitleme çağrısı”

Ekonomi idaresi kısa bir mühlet evvel perakende bölümüne fiyatların sabit kalması istikametinde açıklamaları olmuştu.

Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati, iktisat gündemindeki gelişmeleri pahalandırmak için Bloomberg HT-Habertürk ortak yayınına katılmış ve marketlere davette bulunarak, “Buradan bir çağrım var. Gelmeden birkaç işverenle görüştüm. Birtakım firmalar da başladılar. Fiyatların aşikâr bir müddet sabitleneceği noktasında bir davette bulunuyorum. Her türlü katkıyı sunmaya hazırız. Bu davete karşılık verenler de oldu” sözlerini kullanmıştı.

Şok da bin eserin fiyatını sabitlemişti

ŞOK Marketler de kısa bir mühlet evvel açıklama yaparak bin eserde fiyat sabitlemesine gittiğini duyurmuştu.

Şok’tan yapılan açıklamada nazaran, pirinçten makarnaya, bakliyattan una, çay-kahveden şekere, sıvı yağdan margarine, patatesten soğana bir meskenin temel gereksinimleri ortasından belirlenen 1.000 eserde fiyatlar, ŞOK Marketler’de Ocak ayı sonuna kadar sabit kalacağı belirtilmişti.

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu