Mayıs’ta Bu 3 Kripto Para Alınır!

Danışmanlık devi The Motley Fool analistleri, Mayıs ayında satın alınması gereken kripto para birimlerini tartışıyor. BTC, ETH ve Solana’yı değerlendiren analistler, her birinin önce çıktığı farklı alanları vurguladı.

Mayıs ayında hangi kripto para satın alınmalı: BTC, ETH mi yoksa SOL mu?

Bitcoin (BTC)

İlk sıradaki Bitcoin, uzun vadeli yatırım olarak konumunu korumaya devam ediyor. Bitcoin ve altın arasındaki korelasyon son aylarda artıyor. Uzmanların ortak görüşü, Bitcoin’in şu anda yatırım yapmak için muhtemelen en güvenli kripto olduğu yönünde. Elbette “en güvenli” göreceli bir terimdir. Örneğin geçen yıl, Bitcoin’in değeri yaklaşık %65 oranında düştü.

Ancak Bitcoin’in lehine olan bir faktör, onu hem bireysel hem de kurumsal yatırımcıların favorisi haline getiren uzun geçmişidir. 2013 yılında kurulan Bitcoin, son on yılda birkaç farklı piyasa çöküşünden her seferinde daha güçlü bir şekilde çıktı. Bitcoin, hem bir ödeme şekli hem de bir değer saklama aracı olarak uluslararası alanda benimsenme hızına bağlı olarak muazzam bir artı potansiyel sunmaya devam ediyor.

Bu arada, Ark Invest’ten Cathie Wood, Bitcoin’in 2030 yılına kadar 1,48 milyon dolar fiyat sınırını geçeceğini öngörüyor. Daha az agresif tahminler, Bitcoin’in 2024’ün sonunda 100.000 dolar sınırını vuracağını gösteriyor. Bu nedenle, analistlere göre Bitcoin, en iyi kripto para birimleri arasında en uygun risk ve ödül karışımını sunuyor.

Ethereum (ETH)

Sırada, piyasa değerine göre ikinci en büyük kripto para birimi olan Ethereum (ETH) var. Ethereum, yatırımcılara Blockchain ve kripto dünyasının her önemli segmentine maruz kalma ile iyi çeşitlendirilmiş bir ekosistem sunar. Buna NFT’ler, DeFi ve Blockchain oyunları dahildir. Böylece, Ethereum’u tutarak portföyünüzde kripto bulundurma riskinin bir kısmını çeşitlendirebilirsiniz.

En etkileyici olanı, Ethereum’un lider Blockchain olmak için tamamladığı son yükseltmeler. Örneğin, geçen yıl Ethereum The Merge’i tamamladı. Bu teknolojik yükseltme, Ethereum’u daha hızlı, daha verimli ve daha ölçekli hale getirmeye yardımcı oldu. Ayrıca, Ethereum’u Blockchain dünyasındaki bir sonraki büyüme dalgasına hazırladı. Daha sonra, bu yılın Mart ayında, Shapella (“Shanghai”) yükseltmesiyle ile tekrar sahne aldı.

Sonuç olarak Ethereum, gelecekteki güncellemelerle durma belirtisi göstermiyor. Kurucusu Vitalik Buterin, yatırımcılara 2023 ve 2024’te gelecekler için ayrıntılı bir yol haritası verdi. Amaç, Ethereum’u dünyadaki en yüksek verimli, en hızlı ve en ölçeklenebilir Blockchain’i yapmak.

Solana (SOL)

Üçüncü sırada, 8,15 milyar dolarlık piyasa değerine sahip. Solana (SOL) yer alıyor. Altcoin, bu yıl hem Bitcoin hem de Ethereum’dan daha iyi performans gösterme potansiyeline sahip. Yıldan bugüne, Solana fiyatı zaten %107 arttı. Bu da Bitcoin (%65) ve Ethereum’dan (%53) daha fazlaydı.

Bazıları Solana’daki bu kayda değer toparlanmanın, geçen yıl FTX çöküşünden sonra bir ölü kedi sıçramasından başka bir şey olmadığını iddia ediyor. Analistlere göre, Solana’nın 2023’te attığı ve yatırımcıları geleceği konusunda iyimser yapan birkaç önemli adım var. Bunlardan biri, büyük bir Blockchain ağının ilk cep telefonu olan Saga’nın yakın zamanda piyasaya sürülmesidir.

Android destekli Saga, kripto dostu özelliklerin entegrasyonu nedeniyle bir “kripto telefon” olarak tanımlanmaktadır. Bu cep telefonu, Solana’nın başka girişimler hazırladığı Web3 pazarında önemli bir yer edinmesinin anahtarı. Altcoinhaberi.com‘dan takip ettiğiniz üzere satışı kısa bir süre önce başladı.

İlk olarak hangi kripto para satın alınmalı?

Analistlere göre Bitcoin (BTC), bu ayın öne çıkan kripto para birimi olacak. BTC şu anda optimum risk ve ödül karışımını sunan tek kripto. Şimdiye kadar, en azından, Bitcoin, Amerika’nın bölgesel bankalarının sık sık başarısız göründüğü bir zamanda, tutmaya değer güvenli bir liman varlığı olduğunu kanıtladı. Motley Fool analistlerinin ETH ve SOL hakkında yorumları şu şekilde:

Ancak gerçekten piyasadan daha iyi performans göstermek istiyorsanız, Bitcoin veya Ethereum’dan çok daha küçük (ve dolayısıyla çok daha riskli) olan altcoinleri keşfetmenin tam zamanı. Benim kişisel seçimim, 2023’te şimdiden üç haneli kazançlara fırlamış olan Solana. Solana, ağ kararlılığıyla ilgili devam eden endişeler gibi dezavantajlarıyla birlikte geliyor, ancak kripto dünyasında uzun vadeli bir gelecek inşa ettiğini düşündüğüm bir Blockchain.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Risk Açıklaması: Altcoinhaberi.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Altcoinhaberi.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Altcoinhaberi.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Altcoinhaberi.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Altcoinhaberi.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Altcoinhaberi.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Altcoinhaberi.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Altcoinhaberi.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Altcoinhaberi.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Altcoinhaberi.com’u bağlamaz.

Uyarı: Altcoinhaberi.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Altcoinhaberi.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Altcoinhaberi.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Sorumluluk Reddini Göster

Başa dön tuşu