MATIC, INJ ve Bu 12 Coin İçin Son Dakika Gelişmeleri Var!

Alchemy, Starknet için platformunun herkese açık bir sürümünü yayınladı. Yatırım-yönetim firması olan Hamilton Lane, Polygon (MATIC) tabanlı tokenize erişim sunuyor. Bu arada, DeFi altcoin projesi Curve Finance, crvUSD stablecoin’i resmen başlattı. Ve altcoin’lerden daha fazla sıcak haberler var.

SOL, MATIC, DOGE ve daha fazlası için son dakika gelişmeleri

Alchemy, ZK Rollup Starknet için kamu desteğini başlattı

Yazılım geliştiricilere Blockchain’ler için uygulamalar geliştirmeleri için araçlar sağlayan Alchemy, iki sıcak teknoloji olan zk-kriptografisi ve hesap soyutlamasının birleşimi nedeniyle izlenmesi gereken bir proje olarak görülen Starknet için platformunun herkese açık bir sürümünü yayınladı. Bu arada Blockchain, Web3 geliştirici platformunun sunduğu yerel hesap soyutlamasına sahip ilk platform konumunda. Ayrıca, geliştiricilerin Alchemy’nin Starknet üzerindeki altyapısıyla uygulamalar oluşturmasına olanak tanıyor.

Hamilton Lane, MATIC tabanlı tokenize erişim sunuyor

Bir yatırım-yönetim firması olan Hamilton Lane, ikinci bir fona tokenize erişim sağlıyor. Bunun için Polygon’u (MATIC) kullanmaya karar verdi. Bu arada, firmanın yönetim ve gözetimi altında 824 milyar dolarlık varlığın olduğunu belirtmek gerekiyor. Bu doğrultuda erişim, Polygon (MATIC) Blockchain’deki Securitize’dan bir besleyici fon aracılığıyla sağlanıyor. Besleyici fon, Hamilton Lane’in geçen yıl duyurduğu üç tokenize fondan ikincisi. Ocak ayında Hamilton Lane Equity Opportunities Securitize Fund V için tokenize erişim açılmıştı.

MATIC

Coinbase Ventures, 10 milyon dolarlık ZkLink fonunu destekliyor

Blockchain’ler arasında varlık ticaretini kolaylaştıran bir altyapı katmanı olan ZkLink, kripto borsası Coinbase’in (COIN) risk sermayesi kolunu da içeren bir dizi yatırımcıdan stratejik bir finansman turunda 10 milyon dolar topladı. Fon toplama, zkLink’in üçüncü çeyrekte main-net lansmanına doğru ilerlemesine yardımcı olacak.

Alchemy Ventures, Vibe için 4 milyon dolarlık turu destekliyor

Kreatiflerin tokenları özelleştirmesine ve yönetmesine yardımcı olacak araçlar sağlayan yeni bir Non-Fungible Token (NFT) platformu olan Vibe, 4 milyon dolarlık bir tohum turu topladı. Ayrıca, turdaki yatırımcılar arasında Web3 altyapı devi Alchemy’nin risk sermayesi kolu Aglaé Ventures ve K-Pop sanatçısı Psy’ın müzik şirketi P Nation da yer aldı.

Curve Finance, crvUSD stablecoin’i resmen başlattı

DeFi platformu Curve Finance, stablecoin’i crvUSD’yi resmen piyasaya sürdü. Piyasa oyuncuları, uzun süredir bunu bekliyorlardı. On-chain verilere göre geliştiriciler, şu ana kadar 22 milyon crvUSD bastı. Bu arada, Curve.Fi Team adlı bir kripto cüzdanı, bu süreçte frxETH kullanarak 1 milyon crvUSD’lik bir kredi oluşturdu.

Son veriler 1.001.394 SOL’un Binance’e aktarıldığını gösteriyor

Blockchain izleme platformu Whale Alert, belirli bir Solana (SOL) transferiyle ilgili bazı yeni veriler paylaştı. Gönderiye göre, anonim bir cüzdan, yaklaşık 22.194.904 dolar değerinde 1.001.394 SOL’u Binance’e aktardı. Daha ince işlem ayrıntılarından bazıları da Twitter gönderisinde yer aldı. Örneğin bu durum balinanın önümüzdeki birkaç gün içinde satmak amacıyla SOL varlıklarının bir kısmını transfer etmeye karar verdiğini gösteriyor olabilir.

Uniswap Wallet en iyi 75 finans uygulaması arasında

Bu arada, DeFi kripto borsası Uniswap, yeni piyasaya sürdüğü Uniswap Wallet ile Amerika Birleşik Devletleri’ndeki en iyi 75 finans uygulaması arasına girdi. Bu doğrultuda Uniswap, Apple’ın App Store sıralamasına göre 74. sıraya yükselmeyi başardı. “DeFi Degens’in Kralı” olarak bilinen Uniswap’in yüzü Hayden Adams konuyla ilgili görüşlerini belirterek, “Uniswap App Store sıralamasında tırmanmaya devam ediyor. Ayrıca Çarşamba günü DeFi cüzdanına 20.000 yeni katılımcı dahil oldu” dedi.

Injective, Pyth Main-net entegrasyonunu duyurdu

Bir katman-1 Blockchain olan Injective, Pyth’in Injective main-net’iyle entegrasyonunu duyurdu. Bu hareket, merkezi olmayan uygulamaların (dApps), kriptoya ek olarak hisse senetleri, emtialar ve döviz paritelerini kapsayan yüzlerce pazar için Pyth’in on-chain verilerinden herhangi birine erişmesini sağlayacak. Injective, entegrasyonun Cosmos IBC ekosistemi için bir ilk olduğunu ve Injective’i Wormhole aracılığıyla Pyth verilerini toplayan ilk IBC özellikli Blockchain olarak konumlandırdığını açıkladı.

MATIC

Solana Vakfı, NFT pitch yarışmasını başlattı

Solana Vakfı, gelecek vadeden yaratıcıları profil resmi koleksiyonları için fikirlerini şirkete sunmaya davet ediyor. Altcoin ekibi, NFT projelerinin kalitesini güçlendirmeyi hedefliyor. Ayrıca, “NFT Showdown” olarak adlandırılan yarışma, sanatçıları moda, eğlence ve oyun endüstrileri için “gerçek dünya faydası” sunan koleksiyonlar oluşturmayı amaçlayan kapsamlı iş planları tasarlamaya teşvik etmeyi amaçlıyor.

BitMEX’ten iki yeni listeleme: PEPE ve SUI

Bu arada, önde gelen bir kripto para türev borsası olan BitMEX, bugün PEPE ve SUI olmak üzere iki yeni sürekli sözleşmenin listelendiğini duyurdu. BitMEX, SUI Perpetuals Sözleşmelerini listeleyen ilk ve PEPE Perpetuals Sözleşmelerini listeleyen ikinci türev borsası oldu. Altcoinhaberi.com’dan takip ettiğiniz üzere PEPE, son zamanlarda meteorik yükseliş kaydetti. Bu durum, holder’lar için likidite konusunda endişelere yol açtı. Token’ın piyasa değeri bir haftadan kısa bir süre içinde 137 milyon dolara yükseldi. Bununla birlikte, hızlı yükselişi nedeniyle, büyük pozisyonların satışının, token fiyatını önemli ölçüde olumsuz etkilemesi mümkün. BitMEX, PEPE Sürekli Sözleşmeleri sunarak, yatırımcıların likit olmayan piyasalardan korkmadan tokene yatırım yapmasını sağlar.

Aave artık Scroll Alpha test-net’inde yayında

Layer2 ağı Scroll, Aave’nin artık Scroll Alpha test-net’inde yayında olduğunu duyurdu.

MATIC

The Sandbox, ERM LABS ile ortaklık kurdu

Metaverse coin’i Sandbox, Web 3.0 hızlandırıcı platformu ERM LABS ile bir ortaklığa girdi. Böylece, sanal gerçeklik eğlence endüstrisi için bir metaverse çözümü sağlamayı amaçlıyor. Bu ortaklığın merkezinde, The Sandbox’ın 12 x 12 LAND sitesinde, en sürükleyici kaçış odası deneyimini sağlamak üzere oyun için sanal bir merkez olarak hizmet verecek olan Escape Room Metaverse (ERM)’de Kaçış Odası Fikri Mülkiyetinin (IP) oluşturulması yer alıyor. Ortaklık sayesinde birden fazla oyun stüdyosu, dijital altyapı, oyun bulmacaları, oyun mantığı, mimari tasarım ve dijital ürünler geliştirerek The Sandbox’taki ERM topluluğu için birinci sınıf bir deneyim sunmak üzere işbirliği yapacak.

Kava 13 mai-net yükseltmesi ertelendi

Kava sosyal medya üzerinden yaptığı açıklamada Kava 13’ün piyasaya sürülmesinin 17 Mayıs’a kadar ertelendiğini duyurdu. Yükseltme, tam node yazılım optimizasyonu ve yönetilen servis sağlayıcı ölçeklendirmesi yoluyla performansı artırarak, kesinti süresini ortadan kaldıracak. Ayrıca, protokollerden ve cüzdanlardan gelen büyük hacimli verileri işleme taleplerini hızlandıracak. Böylece, yeni protokollerin başlatılmasını destekleyecek.

Eski Dogecoin adresi uykusundan kalktı!

Bu arada, Whale Alert’e göre, 1.556.994 DOGE (123.155 dolar) tutan hareketsiz bir adres 9,3 yıllık hareketsizliğini bozdu. Bu adresin Dogecoin’in piyasaya çıkışından kısa bir süre sonra coinleri satın almış olması olası. Bu, böyle bir adresin bu kadar uzun bir süre boyunca elde tutma gücünü vurguluyor. Cüzdanın kayıp anahtarlarını geri almış ve ardından hesabı yeniden canlandırmış olması da mümkün.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Risk Açıklaması: Altcoinhaberi.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Altcoinhaberi.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Altcoinhaberi.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Altcoinhaberi.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Altcoinhaberi.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Altcoinhaberi.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Altcoinhaberi.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Altcoinhaberi.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Altcoinhaberi.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Altcoinhaberi.com’u bağlamaz.

Uyarı: Altcoinhaberi.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Altcoinhaberi.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Altcoinhaberi.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Sorumluluk Reddini Göster

Başa dön tuşu